Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 21°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do oprav vodohospodářské sítě dá letos Praha asi 2,96 miliardy korun
Havárie vodovodu. Foto: PVK

Do oprav vodohospodářské sítě dá letos Praha asi 2,96 miliardy korun

Hlavní město letos prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) investuje do obnovy vodohospodářské sítě zhruba 2,96 miliardy korun, více než loni. ČTK to řekl pražský radní Michal Hroza (TOP 09). Připravovaný dokument již projednal magistrátní výbor pro infrastrukturu.

V následujících týdnech jej projednají pražští radní a následně i zastupitelé. PVS pronajímá vodovodní síť firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK), jejímž většinovým vlastníkem je společnost Veolia a menšinovým Praha. Většina peněz na opravy jde z nájemného od PVK.

„Máme připravený roční investiční plán PVS, který je nyní projednáván na magistrátu. Ke schválení radě města jej předložím na některém z nejbližších zasedání," řekl Hroza.

Částka, kterou plánuje město spolu s vodohospodáři utratit, půjde podle něj na již započaté projekty a rovněž na ty, které PVS zahájí letos. Mezi nimi jsou například opravy vodovodních řadů, vodohospodářských objektů nebo čistíren odpadních vod.

Větší část peněz je určena na již rozestavěné projekty. Plán zahrnuje rovněž stomilionovou rezervu pro nenadálé situace. Peníze jsou vyčleněny také na opravu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV).

Většinu peněz na investice získá PVS z nájemného od PVK, které je hrazeno z vodného a stočného. Letos by mělo PVS doputovat 2,76 miliardy korun. Další peníze chce společnost spolu s městem získat z dotací od ministerstva zemědělství nebo převodem části nájemného z loňska.


Autor: ČTK

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru