Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do oprav vodohospodářské sítě dá letos Praha asi 2,96 miliardy korun
Havárie vodovodu. Foto: PVK

Do oprav vodohospodářské sítě dá letos Praha asi 2,96 miliardy korun

Hlavní město letos prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) investuje do obnovy vodohospodářské sítě zhruba 2,96 miliardy korun, více než loni. ČTK to řekl pražský radní Michal Hroza (TOP 09). Připravovaný dokument již projednal magistrátní výbor pro infrastrukturu.

V následujících týdnech jej projednají pražští radní a následně i zastupitelé. PVS pronajímá vodovodní síť firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK), jejímž většinovým vlastníkem je společnost Veolia a menšinovým Praha. Většina peněz na opravy jde z nájemného od PVK.

„Máme připravený roční investiční plán PVS, který je nyní projednáván na magistrátu. Ke schválení radě města jej předložím na některém z nejbližších zasedání," řekl Hroza.

Částka, kterou plánuje město spolu s vodohospodáři utratit, půjde podle něj na již započaté projekty a rovněž na ty, které PVS zahájí letos. Mezi nimi jsou například opravy vodovodních řadů, vodohospodářských objektů nebo čistíren odpadních vod.

Větší část peněz je určena na již rozestavěné projekty. Plán zahrnuje rovněž stomilionovou rezervu pro nenadálé situace. Peníze jsou vyčleněny také na opravu Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV).

Většinu peněz na investice získá PVS z nájemného od PVK, které je hrazeno z vodného a stočného. Letos by mělo PVS doputovat 2,76 miliardy korun. Další peníze chce společnost spolu s městem získat z dotací od ministerstva zemědělství nebo převodem části nájemného z loňska.


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru