dnes
Neděle - oblacno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Do oprav eskalátorů v metru bude letos investováno přes šedesát milionu korun
Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Do oprav eskalátorů v metru bude letos investováno přes šedesát milionu korun

Pražský dopravní podnik (DPP) chystá v letošním roce opravy více než desítky eskalátorů v metru. Do jejich rekonstrukcí chce investovat téměř 63 milionů korun. Loni opravoval dopravce pojízdné schody ve více než desítce stanic.

„V plánu je letos 15 generálních oprav eskalátorů a dokončení dvou oprav z roku 2016,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

V letošním roce plánuje podnik opravy například ve stanicích trasy B Náměstí Republiky, Kolbenova a Hloubětín nebo na trase A ve stanici Želivského. Opravovat se bude rovněž na Můstku a Florenci. Rekonstrukce již začala ve stanici Muzeum, kde DPP opravuje eskalátor na přestupu z trasy C na trasu A.

Kromě oprav eskalátorů chystá DPP letos kompletní rekonstrukci stanice metra B Jinonice, do které zatéká voda. Stanicí budou od soboty 7. ledna do srpna vlaky pouze projíždět.

Kromě Jinonic trápí zatékající voda DPP také v jiných stanicích a jejích vestibulech. S prosakující se vodou nyní potýká na Můstku, v minulosti stály kbelíky na odchyt vody například ve vestibulu na Dejvické.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 000 lidí. Praha dotuje podnik více než deseti miliardami korun ročně.


Provoz na Vinohradské bude v sobotu omezen

22. února 2019 v 07:19

V sobotu 23. února od 10 do 16 hodin bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 10. V uvedené době bude uzavřen úsek Na Palouku – Za strašnickou vozovnou ve směru do centra.

Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

19. února 2019 v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Další články
Nahoru