dnes
Neděle - jasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
27°C
Do oprav eskalátorů v metru bude letos investováno přes šedesát milionu korun
Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Do oprav eskalátorů v metru bude letos investováno přes šedesát milionu korun

Pražský dopravní podnik (DPP) chystá v letošním roce opravy více než desítky eskalátorů v metru. Do jejich rekonstrukcí chce investovat téměř 63 milionů korun. Loni opravoval dopravce pojízdné schody ve více než desítce stanic.

„V plánu je letos 15 generálních oprav eskalátorů a dokončení dvou oprav z roku 2016,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

V letošním roce plánuje podnik opravy například ve stanicích trasy B Náměstí Republiky, Kolbenova a Hloubětín nebo na trase A ve stanici Želivského. Opravovat se bude rovněž na Můstku a Florenci. Rekonstrukce již začala ve stanici Muzeum, kde DPP opravuje eskalátor na přestupu z trasy C na trasu A.

Kromě oprav eskalátorů chystá DPP letos kompletní rekonstrukci stanice metra B Jinonice, do které zatéká voda. Stanicí budou od soboty 7. ledna do srpna vlaky pouze projíždět.

Kromě Jinonic trápí zatékající voda DPP také v jiných stanicích a jejích vestibulech. S prosakující se vodou nyní potýká na Můstku, v minulosti stály kbelíky na odchyt vody například ve vestibulu na Dejvické.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 000 lidí. Praha dotuje podnik více než deseti miliardami korun ročně.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru