dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Do oprav eskalátorů v metru bude letos investováno přes šedesát milionu korun
Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Do oprav eskalátorů v metru bude letos investováno přes šedesát milionu korun

Pražský dopravní podnik (DPP) chystá v letošním roce opravy více než desítky eskalátorů v metru. Do jejich rekonstrukcí chce investovat téměř 63 milionů korun. Loni opravoval dopravce pojízdné schody ve více než desítce stanic.

„V plánu je letos 15 generálních oprav eskalátorů a dokončení dvou oprav z roku 2016,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

V letošním roce plánuje podnik opravy například ve stanicích trasy B Náměstí Republiky, Kolbenova a Hloubětín nebo na trase A ve stanici Želivského. Opravovat se bude rovněž na Můstku a Florenci. Rekonstrukce již začala ve stanici Muzeum, kde DPP opravuje eskalátor na přestupu z trasy C na trasu A.

Kromě oprav eskalátorů chystá DPP letos kompletní rekonstrukci stanice metra B Jinonice, do které zatéká voda. Stanicí budou od soboty 7. ledna do srpna vlaky pouze projíždět.

Kromě Jinonic trápí zatékající voda DPP také v jiných stanicích a jejích vestibulech. S prosakující se vodou nyní potýká na Můstku, v minulosti stály kbelíky na odchyt vody například ve vestibulu na Dejvické.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 000 lidí. Praha dotuje podnik více než deseti miliardami korun ročně.


V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Od středy se uzavře ulice K Nedvězí

3. prosince 2018 ve 13:26

Ve středu 5. prosince začne Technická správa komunikací s opravou komunikace K Nedvězí v úseku Do Dolnic – Pánkova.  Práce jsou naplánovány do 21. prosince.

Údržba a kontrola technologie uzavřou Brusnický a Dejvický tunel

3. prosince 2018 v 09:55

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů bude probíhat od 8. prosince od 23 hodin do 9. prosince do 5 hodin. Tunely budou v této době uzavřena a objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

Další články
Nahoru