Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Do oprav a rekonstrukcí škol letos investovala Praha 4 už přes sto milionů korun
Místostarosta Prahy 4 Jan Hušbauer. Foto: archiv

Do oprav a rekonstrukcí škol letos investovala Praha 4 už přes sto milionů korun

Během nedávných letních prázdnin Praha 4 investovala do oprav a vylepšení škol. Jaké investice byly provedeny? Jak to bylo s financemi? Na tyto a další otázky odpovídal místostarosta Jan Hušbauer (ANO), mezi jehož gesce ve vedení městské části patří investice.

Jaké investice ve školách byly v létě provedeny?
Především se zaměřujeme na snižování energetické náročnosti, tedy šlo o zateplování budov, modernizaci kotelen, opravy střech, nebo třeba opatření proti přehřívání učeben. Samozřejmě to není jediné. Také jsme opravovali tělocvičny, budovali nová sportoviště a momentálně dokončujeme kompletní rekonstrukci kuchyně se školní jídelnou.

Kolik to stálo?
V tomto roce jsme celkem zrealizovali opravy a rekonstrukce za více než sto milionů korun.

Podařilo se udělat vše, co bylo v plánu?
Některé akce ještě dokončujeme. Díky úsporám na několika akcích se nám podařilo zařadit dvě další modernizace, které původně v plánu nebyly.

Sehnala radnice prostředky od magistrátu, případně z jiných zdrojů?
Ano, hlavní město podpořilo v tomto roce zejména rekonstrukci kuchyně v ZŠ Poláčkova, nové hřiště a prvky v parku Na Pankráci, které postupně realizujeme, a také opatření proti přehřívání učeben. Vždy se snažíme využít všech dostupných možností financování a z prostředků městské části projekty dofinancovat.

Jsou naplánované nějaké investice na zbytek letošního roku?
Ano, jde o dvě již zmiňované modernizace týkající se opatření proti přehřívání učeben.

Co v této oblasti chystáte na příští rok?
Zatím nemáme schválený rozpočet ani my, ani hlavní město, tedy je zatím těžké předjímat, ale rádi bychom udrželi přinejmenším stejné tempo jako doposud. Rozpočet vždy připravujeme v návaznosti na získané další zdroje, průběh projekčních prací a samozřejmě s ohledem na stav stavebních řízení.


Autor: puc

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Včera ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru