Dnes Pátek - polojasno 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do oprav a rekonstrukcí škol letos investovala Praha 4 už přes sto milionů korun
Místostarosta Prahy 4 Jan Hušbauer. Foto: archiv

Do oprav a rekonstrukcí škol letos investovala Praha 4 už přes sto milionů korun

Během nedávných letních prázdnin Praha 4 investovala do oprav a vylepšení škol. Jaké investice byly provedeny? Jak to bylo s financemi? Na tyto a další otázky odpovídal místostarosta Jan Hušbauer (ANO), mezi jehož gesce ve vedení městské části patří investice.

Jaké investice ve školách byly v létě provedeny?
Především se zaměřujeme na snižování energetické náročnosti, tedy šlo o zateplování budov, modernizaci kotelen, opravy střech, nebo třeba opatření proti přehřívání učeben. Samozřejmě to není jediné. Také jsme opravovali tělocvičny, budovali nová sportoviště a momentálně dokončujeme kompletní rekonstrukci kuchyně se školní jídelnou.

Kolik to stálo?
V tomto roce jsme celkem zrealizovali opravy a rekonstrukce za více než sto milionů korun.

Podařilo se udělat vše, co bylo v plánu?
Některé akce ještě dokončujeme. Díky úsporám na několika akcích se nám podařilo zařadit dvě další modernizace, které původně v plánu nebyly.

Sehnala radnice prostředky od magistrátu, případně z jiných zdrojů?
Ano, hlavní město podpořilo v tomto roce zejména rekonstrukci kuchyně v ZŠ Poláčkova, nové hřiště a prvky v parku Na Pankráci, které postupně realizujeme, a také opatření proti přehřívání učeben. Vždy se snažíme využít všech dostupných možností financování a z prostředků městské části projekty dofinancovat.

Jsou naplánované nějaké investice na zbytek letošního roku?
Ano, jde o dvě již zmiňované modernizace týkající se opatření proti přehřívání učeben.

Co v této oblasti chystáte na příští rok?
Zatím nemáme schválený rozpočet ani my, ani hlavní město, tedy je zatím těžké předjímat, ale rádi bychom udrželi přinejmenším stejné tempo jako doposud. Rozpočet vždy připravujeme v návaznosti na získané další zdroje, průběh projekčních prací a samozřejmě s ohledem na stav stavebních řízení.


Autor: puc

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

Dnes v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Další články
Nahoru