Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražská kultura

Do Obecního domu přilétne drak a pomůže potřebným

Kapela Jelen, Eva Burešová nebo DJ Roxtar roztančí za týden ve dračím stylu pražský Obecní dům. V sobotu 19. února se koná už čtvrtý ročník Galavečeru na Draka, který pomůže vybrat peníze pro dvě děti s genetickým onemocněním ochabování svalů – Spinální muskulární atrofií (SMA). Cílem projektu je nabídnout nejen finanční podporu, ale ukázat, že v životě každého člověka má místo hudba, smích a radost. Akce se koná pod záštitou Nadačního fondu Spolu na Draka.

Zábavný večer pomůže vybrat peníze dvěma rodinám, kterým vstoupila do života Spinální muskulární atrofie. „Chceme také rozšířit povědomí o tématu vzácných onemocnění, odkrýt problémy pacientů s nimi spojené, rozvířit společenskou diskusi, a hlavně ukázat radost, smích a že i život s takovou zátěží se dá žít s radostí. Budeme velmi rádi, když se přijdou s námi lidé bavit a tím pomohou dobré věci,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.

V rámci hlavního programu Galavečeru na Draka vystoupí kapela Jelen a také interpreti písně Ještě jednou, která vznikla v loňském roce spojením několika známých český umělců. Diváci se mohou těšit také na herečku a zpěvačku Evu Burešovou. Během večera vystoupí dále herec Martin Písařík, DJ Roxtar s delfínem Adolfeenem, manželé Tomešovi a také impozantní saxofonista Saxofrancis. Doprovodný program obstará taneční studio Oriana Dance nebo skupina Pyroterra se svou světelnou show.

Za vším hledej příběh! Sen sedmnáctileté Mariany je bezbariérový byt se zahradou
Mariana Vaněčková se narodila v roce 2005 a dnes žije se svojí maminkou ve Zlíně. Spinální svalovou atrofii ji lékaři diagnostikovali ve třech letech. Dnes je Marianě 17 let, je sice upoutána na elektrický vozík, ale prognózy lékařů se nepotvrdily. Před třemi roky musela absolvovat operaci páteře a aplikaci titanové výztuhy, která jí zbavila velkých bolestí. Pak navíc přišlo schválení léčby přípravkem Risdispam hrazeného pojišťovnou, který se narozdíl od Spinrazi neaplikuje do míchy, ale ústně. To jí dalo v 15 letech velkou naději na zastavení či mírné zlepšení progrese nemoci.

„Na Galavečer se těším neskutečně moc, protože to bude můj první v životě. Především jsem moc ráda, že tam budu s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako já. Když jsem se dozvěděla, že tam budou všichni z našeho společného videoklipu byla jsem opravdu nadšená. Už se nemohu dočkat! Za vybrané peníze bych si hrozně moc přála splnit svůj největší sen, a to je bydlet v bezbariérovém domě se zahradou," říká Mariana Vaněčková.

Koupí vstupenky na Galavečer na Draka přispějí zájemci také sedmileté Viktorii Jarošové z Havlíčkova Brodu. Více o příbězích se můžete dočíst na www.galavecernadraka.cz. Vstupenky je možné zakoupit v prodejní síti Ticketportal.


Autor: Cen

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

Včera ve 13:21

Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. Uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase. 

Divadlo Viola slaví šedesátou sezonu, v září uvede vzpomínkový večer Téma Macháček

Včera v 08:12

Divadlo Viola v září vstoupí do 60. sezony. Součástí oslav bude několik speciálních programů, z nichž první se odehraje 25. září od 20 hodin pod názvem Téma Macháček.

Film Planeta Praha vstoupil do kin

7. srpna 2022 v 09:21

Nečekanou pestrost pražské přírody představí film Planeta Praha, který do českých kin vstoupil 4. srpna. Diváci ve filmu uvidí více než padesát živočišných a rostlinných druhů, které se perou o své místo v zástavbě hlavního města. Filmaři je sledovali celkem dva roky ve všech ročních obdobích....

V Prádelně je možné až do konce srpna vidět „Třináctku” Ladislava Hojného

6. srpna 2022 v 18:15

Ani o letních měsících není přerušen výstavní program Galerie Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Minulý týden v pátek se uskutečnila vernisáž výstavy kreseb akademického malíře Ladislava Hojného, kterou budou mít návštěvníci možnost zhlédnout až do konce srpna. Informoval...

Světová architektura v zahradě Rothmayerovy vily

4. srpna 2022 v 06:16

Muzeum města Prahy zve na mezinárodní výstavu Koláž v zahradě Rothmayerovy vily na téma Světová architektura. Letošním tématem chceme vzdát hold architektům Otto Rothmayerovi a slovinskému architektovi Jože Plečnikovi, kteří svojí prací ve 20. a 30. letech 20. století pro československou...

Kinobus bude hrát v parku u Chodovské tvrze

2. srpna 2022 ve 20:22

Praha 11 bude pořádat ve spolupráci s dopravním podnikem v parku u Chodovské tvrze od 22. do 25. srpna projekci čtyř filmů. Promítání začíná po setmění v cca 21:45 hodin, podle aktuálních podmínek. Vstup je zdarma.

Výstava: Soutěžní návrhy Památníku Ferdinanda Peroutky

1. srpna 2022 ve 22:25

Výstavu soutěžních návrhů na památník Ferdinanda Peroutky najdete v parku Portheimka v Praze 5.

Palaye Royale se vrací do Prahy

31. července 2022 v 07:22

Rockeři Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací 12. srpna do pražské Malé sportovní haly, aby opět potěšili fanoušky svými hity jako „Dying In A Hot Tub“ nebo „Lonely“, ale i novými hity z připravovaného alba „Fever Dream“, které je plánováno na 28. října tohoto...

Folková Folimanka

28. července 2022 v 10:23

Letní podvečer plný folkové muziky na Folimance v neděli 14. srpna. Vystoupí cimbalistka Zuzana Lapčíková a skupiny Kranz Akustic a Domácí výroba.

Festival performance a videoartu

27. července 2022 ve 22:34

Náplavka na Hořejším nábřeží a dalších více jak 20 lokací v Praze se od 15. do 19. září stanou dějištěm mezinárodního festivalu performance a video artu Re-connect Art, pořádaném Nadací Prague Biennale. 

Vysočanská nokturna v srpnu

27. července 2022 v 15:26

Čtvrteční hudební podvečery v parku Zahrádky v Praze 9 vždy od 18 hodin. Pořádá je městská část Praha 9 zdarma.

Další články
Nahoru