Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražská kultura

Do Obecního domu přilétne drak a pomůže potřebným

Kapela Jelen, Eva Burešová nebo DJ Roxtar roztančí za týden ve dračím stylu pražský Obecní dům. V sobotu 19. února se koná už čtvrtý ročník Galavečeru na Draka, který pomůže vybrat peníze pro dvě děti s genetickým onemocněním ochabování svalů – Spinální muskulární atrofií (SMA). Cílem projektu je nabídnout nejen finanční podporu, ale ukázat, že v životě každého člověka má místo hudba, smích a radost. Akce se koná pod záštitou Nadačního fondu Spolu na Draka.

Zábavný večer pomůže vybrat peníze dvěma rodinám, kterým vstoupila do života Spinální muskulární atrofie. „Chceme také rozšířit povědomí o tématu vzácných onemocnění, odkrýt problémy pacientů s nimi spojené, rozvířit společenskou diskusi, a hlavně ukázat radost, smích a že i život s takovou zátěží se dá žít s radostí. Budeme velmi rádi, když se přijdou s námi lidé bavit a tím pomohou dobré věci,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.

V rámci hlavního programu Galavečeru na Draka vystoupí kapela Jelen a také interpreti písně Ještě jednou, která vznikla v loňském roce spojením několika známých český umělců. Diváci se mohou těšit také na herečku a zpěvačku Evu Burešovou. Během večera vystoupí dále herec Martin Písařík, DJ Roxtar s delfínem Adolfeenem, manželé Tomešovi a také impozantní saxofonista Saxofrancis. Doprovodný program obstará taneční studio Oriana Dance nebo skupina Pyroterra se svou světelnou show.

Za vším hledej příběh! Sen sedmnáctileté Mariany je bezbariérový byt se zahradou
Mariana Vaněčková se narodila v roce 2005 a dnes žije se svojí maminkou ve Zlíně. Spinální svalovou atrofii ji lékaři diagnostikovali ve třech letech. Dnes je Marianě 17 let, je sice upoutána na elektrický vozík, ale prognózy lékařů se nepotvrdily. Před třemi roky musela absolvovat operaci páteře a aplikaci titanové výztuhy, která jí zbavila velkých bolestí. Pak navíc přišlo schválení léčby přípravkem Risdispam hrazeného pojišťovnou, který se narozdíl od Spinrazi neaplikuje do míchy, ale ústně. To jí dalo v 15 letech velkou naději na zastavení či mírné zlepšení progrese nemoci.

„Na Galavečer se těším neskutečně moc, protože to bude můj první v životě. Především jsem moc ráda, že tam budu s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako já. Když jsem se dozvěděla, že tam budou všichni z našeho společného videoklipu byla jsem opravdu nadšená. Už se nemohu dočkat! Za vybrané peníze bych si hrozně moc přála splnit svůj největší sen, a to je bydlet v bezbariérovém domě se zahradou," říká Mariana Vaněčková.

Koupí vstupenky na Galavečer na Draka přispějí zájemci také sedmileté Viktorii Jarošové z Havlíčkova Brodu. Více o příbězích se můžete dočíst na www.galavecernadraka.cz. Vstupenky je možné zakoupit v prodejní síti Ticketportal.


Autor: Cen

Co se chystá na Zábradlí: V plánu jsou 3 premiéry, 1 předpremiéra a doprovodný program

Včera v 18:21

Ve druhé polovině jubilejní 65. sezony nabídne Divadlo Na zábradlí návštěvníkům bohatý program. Kromě tří premiér a jedné předpremiéry chystá i nespočet doprovodných akcí, jako jsou výstavy či bonusové uvedení nejnovější inscenace.

Hudba na hradbách 2023: Petr Dvorský Trio

Včera v 11:32

Komorní projekt předních evropských interpretů – Petra Dvorského, Osiana Robertse (Wales) a Stanislava Máchy uslyšíte v úterý 21. února.

Martin Němec zve na koncert a na vernisáž výstavy

Včera v 10:36

Martin Němec, výtvarník a hudebník zve na koncert své kapely Lili Marlene v Malostranské besedě v pondělí 6. února a hned v následujícím dni 7. února na vernisáž výstavy jeho děl v Cafe Jericho.

Čtyři studenti FAMU na cenách Český lev

Včera v 06:23

Na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci filmových cen Český lev jsou každoročně nominováni studenti filmových škol, mezi kterými je i pražská FAMU. O tom, že do světa pouští skutečné talenty, svědčí i počet letošních nominací. Čtyři z pěti nominovaných tvůrců jsou právě „famáci“, dva...

Vernisáž výstavy Město

29. ledna 2023 v 19:11

Praha 1 zve na vernisáž výstavy Město autorů Michaela Třeštíka, Norberta Tapperta a Petra Holuba.  Vernisáž proběhne v Galerii 1 ve čtvrtek 2. února od 18 hodin. Výstava bude probíhat do 25. února.

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Do Prahy přijede na sto mladých hudebníků z celého světa

23. ledna 2023 ve 20:09

Do prvního kola Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola vybrala soutěžní komise 44 mladých hudebníků ze sedmnácti zemí. Do Prahy dostává pozvánku také 46 soutěžících v oboru trombon, kteří pocházejí z dvaceti zemí. Nejvíce kandidátů v oboru viola je z Číny, až jedenáct. V případě...

Jarní koncerty na Nuselské radnici 2023

23. ledna 2023 v 07:08

V únoru začne cyklus Jarních koncertů na Nuselské radnici. Čtvrtá městská část nabídne čtyři koncerty, zaposlouchat se můžete do houslí, flétny, harfy nebo klavíru.

Praha 11 zve na swingové melodie

22. ledna 2023 v 11:11

Ve středu 25. ledna se koná oblíbená Hudební kavárna v Komunitním centru Matky Terezy. Od 19 hodin si můžete vychutnat swingové melodie, italskou kávu nebo sklenici dobrého vína.

Mala Kacenbergová: Mala a její kočka

22. ledna 2023 v 07:56

Mala a její kočka je název příběhu dvanáctileté židovské dívky a její čtyřnohé přítelkyně z pera polské autorky Maly Kacenbergové. Knihu vydává nakladatelství Ikar.

Další články
Nahoru