Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Do nové radnice má být úřad Prahy 12 přestěhovaný do konce června
Takto vypadala stavba nové radnice Prahy 12 loni v září. Foto: P12

Do nové radnice má být úřad Prahy 12 přestěhovaný do konce června

Všechny odbory úřadu Prahy 12 by podle předběžného harmonogramu měly být do prostor nové radnice v ulici Generála Šišky přestěhované asi do konce června. Dosud měl úřad několik detašovaných pracovišť v různých částech Modřan. Nová radnice asi za 617,8 milionu korun se nyní ještě dokončuje, kolaudační prohlídka objektu by měla být 23. června.

Stěhování úřadu začalo v úterý 1. června. Do nových prostor radnice postavené na pozemcích mezi ulicemi Písková a Generála Šišky se zatím přesunulo vedení městské části, část odboru investic a správy majetku, ekonomický odbor a odbor komunikace s veřejností.

Tento týden je naplánovaný přesun mimo jiné živnostenského odboru a odboru výstavby. Mezi posledními se bude stěhovat matrika a CzechPOINT. Občané by proto podle informací na webu Prahu 12 měli úřad navštívit pouze v neodkladných záležitostech.

Odbory dosud sídlily v sedmi budovách v ulicích Písková, Hausmanova, Cílkova, Čechtická a U Domu služeb. Objekty byly podle místostarosty Prahy 12 Petra Šuly (TOP 09) ve špatném technickém stavu. Provoz nové moderní budovy by proto podle něj měl být proti provozu několika detašovaných pracovišť úspornější.

Za výhodu nové radnice označil také to, že nabídne lepší pracovní podmínky pracovníkům radnice a sestěhováním úředníků do jedné budovy se zvýší efektivita práce a zlepší se dostupnost služeb pro občany.

Nová radnice by měla Prahu 12 stát asi 617,8 milionu korun, což z ní dělá největší investici Prahy 12. Podle Novákové stavební úpravy související se zbudováním radnice ještě pokračují. Upravuje se parkoviště, vstup do objektu a venkovní plochy kolem radnice.

Realizaci nové radnice zahájilo předchozí vedení městské části v čele s bývalým starostou Milanem Maruštíkem (ANO), kdy koalici tvořily hnutí a strany ANO, Změny pro Prahu 12 a ČSSD.

Stavbu měly na starost firmy Geosan Group a Klement. Původní cena, které vzešla ze soutěže v roce 2017, byla 529,6 milionu korun. Mnohé navýšení ceny stavby schválilo ještě minulé zastupitelstvo.

Na ceně se podepsaly i neplánované likvidace kontaminované zeminy nalezené na staveništi a odstranění azbestu, jehož přítomnost neodhalil průzkum území realizovaný v roce 2016.

Nynější vedení městské části doplnilo k projektu mimo jiné fotovoltaickou elektrárnu, akumulační nádrž na zadržování dešťové vody a kabeláž pro WIFI. V novém sídle radnice bude kromě kanceláří úředníků a vedení městské části multifunkční sál s kapacitou 120 lidí. Některé kanceláře a prostory určené k podnikání chce městská část pronajímat.

Na výstavbu získala Praha 12 od pražského magistrátu bezúročnou půjčku 250 milionů korun, kterou musí městská část splatit do roku 2036, a dotaci 120 milionů korun. Zbývající náklady hradí modřanská radnice. V letošním rozpočtu proto počítá s prodejem majetku za 53 milionů korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených, starostou je Jan Adamec (Piráti). Praha 12, kde žije 56.617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru