dnes
Pondělí - oblacno
16°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Do Národního technického muzea zdarma
Foto: NTM

Do Národního technického muzea zdarma

Národní technické muzeum v sobotu 9. září mimořádně zpřístupní tři objekty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdarma. Připojuje se tak ke Dnům evropského dědictví, které se každoročně v září v Evropě pořádají a jejichž cílem je přiblížit široké veřejnosti národní kul-turní dědictví.

V hlavní budově Národního technického muzea na Letné si mohou návštěvníci prohlédnout 14 stálých expozic a dva významné výstavní projekty – „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně“ a „Český kinemato-graf“. K vidění bude nově otevřená interaktivní výstava věnovaná optickým jevům „Klamárium“ a v dopravní hale nová výstava „Plachetnice Niké a její osudy.“

Celý den se budou konat zdarma komentované prohlídky expozice Dopravy a Hornictví. Pro menší návštěvníky připraví muzejní pedagogové hravé aktivity. Ve venkovním  areálu muzea se představí nejnovější nákladní vozy společnosti Tatra Trucks  – Tatra Phoenix Präsident a dakarský speciál Tatra.

9. září vstup zdarma. Otevírací doba 9:30 – 17:30. Více www.ntm.cz. Z provozně-technických důvodů zůstane tento den uzavřena expozice Uhelný a rudný důl.

Centrum stavitelského dědictví NTM v Plasích je umístěno v nově opraveném hospodářském areálu památkově hodnotného kláštera. Navštívit je zde možné stálou Expozici stavitelství, kde je atraktivní formou podle jednotli-vých etap stavby budovy představena stavební historie, stavební hřiště a tři výstavy.

9. září vstup zdarma. Otevírací doba 10:00 – 17:00. Více www.muzeum-plasy.cz

V Železničním depozitáři NTM v Chomutově si zájemci o železniční historii mohou prohlédnout velkou část největší státní železniční sbírky u nás – na 100 kolejových vozidel. Depozitář NTM v letošním roce zpřístupnilo na celou letní sezónu až do 29. října.

9. září vstup zdarma. Otevírací doba 10:00 – 17:00. Více www.ntm.cz. Přístup do oploceného areálu je možný pouze po značené trase z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus.


Další články
Nahoru