dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Do Muzea pražského vodárenství se můžete podívat i virtuálně
Muzeum pražského vodárenství v Praze 4. Foto: archiv,

Do Muzea pražského vodárenství se můžete podívat i virtuálně

Muzeum, ve kterém se seznámíte s chemickou úpravou surové říční vody v čiřičích a vystoupáte až na ochoz, kde se vám naskytne úchvatný panoramatický pohled na Prahu.

Expozice Muzea pražského vodárenství, které se nachází v objektu staré filtrace úpravny vody Podolí v Praze 4, byla otevřena v roce 1997. Muzeum bylo poprvé zpřístupněno veřejnosti v roce 1952.

V roce 2014 byla expozice doplněna o nové panely o projektantech Podolské vodárny a o fotografie z doby stavby.

vodarna-muzeum-nahled Je zde vystaven originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a řada dalších exponátů.

Trojrozměrné předměty doplňuje řada kopií unikátního a dosud nevystavovaného archivního materiálu a množství historických fotografií.

Velmi cenné jsou sbírky druhů vodovodního potrubí, uzavíracích elementů a dalších historických přístrojů a nástrojů. Samostatně je prezentována unikátní sbírka vodoměrů.

Do muzea se dodívejte ZDE


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru