dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Do muzea Grévin Praha přibyla vosková socha Edith Piaf
Vosková socha Edith Piaf. Foto: Virginie Ribaut

Do muzea Grévin Praha přibyla vosková socha Edith Piaf

Muzeum voskových figurín Grévin Praha vzdává hold ikoně francouzského šansonu Edith Piaf. Její vosková socha se po ročním turné po rodné Francii vrací natrvalo do pražské expozice muzea v Celetné ulici 15. 

Vosková socha Edith Piaf vznikla v ateliérech v Paříži exkluzivně pro pražské muzeum Grévin. Ačkoliv živá Edith Piaf už nemohla být přítomna, tak dle dochovaných záznamů z tvorby první figuríny bylo možné dodržet zcela autentické proporce postavy.

Francouzský sochař Stéphane Barret se svým uměleckým týmem strávil šest měsíců její výrobou, ke které využíval i fotografie zpěvačky a dokumenty o ní. Nynější podoba představuje zpěvačku na začátku 60. let 20. století při jednom z vystoupení v pařížské Olympii.

Je oblečena do černých šatů, které byly pro ni typické pro záměrně volenou jednoduchost, aby nepřitahovaly pozornost posluchačů a nenarušovaly tak zážitek z jejího zpěvu. Tyto šaty jsou přesnou kopií vlastních šatů Edith zapůjčených muzeem Edith Piaf v Paříži.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru