dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Do křesla pro Fausta usedne profesor, který stál u zrodu dopingové aféry Diega Maradony
Beseda se koná ve Faustově domě na Karlově náměstí. Foto: archiv

Do křesla pro Fausta usedne profesor, který stál u zrodu dopingové aféry Diega Maradony

Ve čtvrtek 23. listopadu se od 17 hodin bude ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK (Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2) konat další beseda z cyklu Křeslo pro Fausta.  

Do pravidelného pořadu Křeslo pro Fausta tentokrát přijde profesor ortopedické kliniky Univerzity v Curychu a bývalý vedoucí lékař a předseda zdravotní komise a výzkumného střediska Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) Jiří Dvořák. Hovořit s ním bude Marie Retková.

pozvani-na-setkani-s-prof-dvorakem

Věděli jste, že za péči o zdraví světoznámých fotbalistů ve FIFA dlouhá léta zodpovídal lékař českého původu profesor Jiří Dvořák?

Víte, že právě on stál v roce 1994 u zrodu dopingové aféry slavného Diega Maradony?

Zajímá vás, jak medicínská věda pomáhá v prevenci a léčbě sportovních zranění?

„Pokud chcete znát odpovědi nejen na tyto otázky, přijďte 23. listopadu v 17 do Fausťáku,“ zve k návštěvě Petra Klusáková, tisková mluvčí 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Vstup na besedu je zdarma, rezervace není nutná. Vzhledem k omezené kapacitě místnosti, kde se bude akce konat, doporučují organizátoři přijít s jistým časovým předstihem.


Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

Včera ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Včera ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru