dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Do křesla pro Fausta usedne profesor, který stál u zrodu dopingové aféry Diega Maradony
Beseda se koná ve Faustově domě na Karlově náměstí. Foto: archiv

Do křesla pro Fausta usedne profesor, který stál u zrodu dopingové aféry Diega Maradony

Ve čtvrtek 23. listopadu se od 17 hodin bude ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK (Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2) konat další beseda z cyklu Křeslo pro Fausta.  

Do pravidelného pořadu Křeslo pro Fausta tentokrát přijde profesor ortopedické kliniky Univerzity v Curychu a bývalý vedoucí lékař a předseda zdravotní komise a výzkumného střediska Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) Jiří Dvořák. Hovořit s ním bude Marie Retková.

pozvani-na-setkani-s-prof-dvorakem

Věděli jste, že za péči o zdraví světoznámých fotbalistů ve FIFA dlouhá léta zodpovídal lékař českého původu profesor Jiří Dvořák?

Víte, že právě on stál v roce 1994 u zrodu dopingové aféry slavného Diega Maradony?

Zajímá vás, jak medicínská věda pomáhá v prevenci a léčbě sportovních zranění?

„Pokud chcete znát odpovědi nejen na tyto otázky, přijďte 23. listopadu v 17 do Fausťáku,“ zve k návštěvě Petra Klusáková, tisková mluvčí 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Vstup na besedu je zdarma, rezervace není nutná. Vzhledem k omezené kapacitě místnosti, kde se bude akce konat, doporučují organizátoři přijít s jistým časovým předstihem.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru