dnes
Pondělí - zatazeno
28°C
zítra
Úterý - polojasno
29°C
pozítří
Středa - oblacno
28°C
Do křesla pro Fausta usedne profesor, který stál u zrodu dopingové aféry Diega Maradony
Beseda se koná ve Faustově domě na Karlově náměstí. Foto: archiv

Do křesla pro Fausta usedne profesor, který stál u zrodu dopingové aféry Diega Maradony

Ve čtvrtek 23. listopadu se od 17 hodin bude ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK (Faustův dům, Karlovo nám. 40, Praha 2) konat další beseda z cyklu Křeslo pro Fausta.  

Do pravidelného pořadu Křeslo pro Fausta tentokrát přijde profesor ortopedické kliniky Univerzity v Curychu a bývalý vedoucí lékař a předseda zdravotní komise a výzkumného střediska Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) Jiří Dvořák. Hovořit s ním bude Marie Retková.

pozvani-na-setkani-s-prof-dvorakem

Věděli jste, že za péči o zdraví světoznámých fotbalistů ve FIFA dlouhá léta zodpovídal lékař českého původu profesor Jiří Dvořák?

Víte, že právě on stál v roce 1994 u zrodu dopingové aféry slavného Diega Maradony?

Zajímá vás, jak medicínská věda pomáhá v prevenci a léčbě sportovních zranění?

„Pokud chcete znát odpovědi nejen na tyto otázky, přijďte 23. listopadu v 17 do Fausťáku,“ zve k návštěvě Petra Klusáková, tisková mluvčí 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Vstup na besedu je zdarma, rezervace není nutná. Vzhledem k omezené kapacitě místnosti, kde se bude akce konat, doporučují organizátoři přijít s jistým časovým předstihem.


Svoz bioodpadu ze zahrad. Praha 15 se připravuje na podzim

Včera v 06:57

V Praze 15 je celkem 38 kontejnerů, 22 z nich je hrazeno z prostředků hl. m. Prahy, zbývajících 16 kontejnerů je hrazeno z rozpočtu MČ Praha 15.

Praha začíná připravovat jednotný informační systém, svoje postřehy mohou lidé podávat na webu

12. července 2018 v 06:28

Praha chce zlepšit a sjednotit informační a navigační systém v ulicích města. Orientační systém v metru dnes vypadá úplně jinak než navigace veřejné dopravy v ulicích. Ta je zase jiná než ukazatele v městských částech a železniční doprava má také jiný styl. Na mnoha místech navíc kvalitní navigace...

Další články
Nahoru