dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Do krásné Pelléovy vily je do konce roku vstup zdarma, tamější galerie slaví deset let
Pelléova vila, Slavíčkova 91/14, Praha 6-Bubeneč. Foto: FB PV

Do krásné Pelléovy vily je do konce roku vstup zdarma, tamější galerie slaví deset let

Galerie Anderle v Pelléově vile v Praze 6 slaví deset let své existence. Od zítřka až do úterý 31. prosince lze navštívit tamní sbírku afrického umění a prohlédnout si díla českého grafika a malíře Jiřího Anderleho. Navíc v sobotu 7. prosince se zde uskuteční křest knihy Láska za lásku. Program začíná ve 14 hodin.

Neorenesanční objekt, který můžete až do konce roku bezplatně navštívit, byl postaven v roce 1890 a později dostal název podle francouzského generála M.C.J. Pellého, který ve své armádní kariéře působil jeden čas jako hlavní velitel československé armády.

Krásná vila byla uzpůsobena i pro pobyt služebnictva, které mělo v suterénu vlastní místnost. Vedle té vznikla například prádelna, žehlírna a další místnosti sloužící personálu pro péči o fungování domu.

Po válce se vila stala majetkem obce. Od roku 1978 zde fungovala mateřská školka. Působila zde až do počátku devadesátých let.
Následně proběhla velká rekonstrukce, za kterou zaplatila šestá městská část 32 milionů korun. V roce 2003 se otevřela galerie českého grafika a malíře Jiřího Andrleho.

peleova-vila-nahled Před pár lety se Pélleova vila stala oficiální obřadní síní Prahy 6, když v této funkci nahradila Skleněný palác. Do galerie ve Slavíčkově ulici se lze jednoduše dostat metrem do stanice Hradčanská, odkud je galerie vzdálena 300 metrů. Cesta do galerie je dobře značena.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru