dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Do konce letošního roku musí být v Praze vyměněno 60 000 řidičáků
Řidičské průkazy vydávané v rozmezí od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004 je nutno vyměnit. Ilustrační foto: MDČR

Do konce letošního roku musí být v Praze vyměněno 60 000 řidičáků

V Praze je nyní 60 000 řidičů, kteří si musí nechat do konce roku vyměnit řidičský průkaz. Není možné stihnout odbavit takové množství lidí na úřadě ve standardní pracovní době, proto se rozšiřují úřední dny na sedm dní v týdnu. Po přijetí nových zaměstnanců budou úředníci pracovat v třísměnném provozu.

Odbor dopravně správních činností Magistrátu hlavního města Prahy, který sídlí ve Škodově paláci (Jungmannova 35, Praha 1) prodlouží úřední hodiny pro podávání žádostí o povinnou výměnu řidičského průkazu.

Dosud měla veřejnost možnost žádat o výměnu od pondělí do čtvrtka od 7 do 18 hodin – už tento týden se pouze pro tyto účely rozšíří úřední doba na všech sedm dnů v týdnu.

V pátek bude otevřeno od 7 do 14 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin a v neděli od 13 do 18 hodin.

Úřad také zvýší počet zaměstnanců, kteří budou řidičáky vyměňovat. První noví zaměstnanci se začnou nabírat již zhruba koncem října, musí se totiž vypsat výběrová řízení na obsazení nových míst.

V současné chvíli bylo vypsáno výběrové řízení na padesát zaměstnanců-úředníků a deset na neúřednická místa na výpomoc. Jakmile se noví zaměstnanci zapracují, začne se pracovat v třísměnném provozu.

„Nyní jsme prodloužili pracovní dobu i na víkendy. V dalších týdnech budeme jednat operativně a prodlužovat úřední hodiny co nejvíce – včas o tom budeme veřejnost informovat,“ řekl ředitel odboru dopravně správních činností Josef Mihalík.

„Musíme již po několikáté řešit hromadné výměny ze zákona, které jsou pro řidiče sice zdarma, ale jsou nezbytné. A situace se v budoucnu bude opakovat: v příštím roce totiž přijde další vlna řidičů, kterým končí platnost řidičských průkazů po deseti letech a takto to bude pokračovat každý rok,“ dodal.

Povinná výměna se týká řidičských průkazů vydaných v době od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004. Platnost těchto řidičských průkazů končí letos 31. prosince.


Autor: Dalibor Kracík

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru