dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Volby 2014

Do komunálních voleb jde za ODS 13 000 lidí

Za Občanskou demokratickou stranu kandiduje v letošních volbách do zastupitelstev měst a obcí celkem 12 957 lidí, polovina z nich jsou nestraníci. Kampaně do některých obcí a také do Senátu občanští demokraté představili právě dnes.

„Do komunálních voleb jdeme v 947 obcích a stojí za námi více kandidátů než například za TOP 09 nebo za ANO,“ konstatuje předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala. „Máme dobrý program i dobré kandidáty. A nejsme v pozici strany, která o tom jen mluví. Za našimi 520 starosty a místostarosty jsou vidět jasné výsledky práce,“ dodává Petr Fiala.

Petr Fiala také upozornil například na to, že jednu třetinu osobností na kandidátních listinách ODS tvoří ženy, že zhruba deset procent kandidátek a kandidátů je mladších třiceti let nebo například na to, že za ODS kandidují čtyři stovky učitelů nebo 350 lékařů.

Bohuslav Svoboda, kandidát na primátora hlavního města Prahy, dodal, že například v Praze to byla právě ODS, která zavedla rozklikávací rozpočet nebo přivedla do ulic více strážníků.

„Když jsem měl možnost věci ovlivňovat, bylo to vždy ve prospěch Prahy a Pražanů. Tento proces byl zastaven vznikem spolupráce TOP 09 a ČSSD na pražském magistrátu. Dnes to v Praze nefunguje. Mojí povinnosti je, abychom to znovu nastartovali. Vím, že mi Pražané důvěřovali a prosím je, aby mi znovu tuto důvěru dali,“ zdůraznil Bohuslav Svoboda.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru