dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Boj s potkany v Praze: Do kanálů bylo umístěno přes 13 tun nástrah
Mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic. Foto: archiv

Boj s potkany v Praze: Do kanálů bylo umístěno přes 13 tun nástrah

Celoplošná deratizace stokové sítě probíhala od dubna do října a pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací při ní ošetřili třináct a půl tisíce kanalizačních vstupů, do kterých uložili třináct a půl tisíc kilogramů deratizačních nástrah.

„Prakticky každá městská část má svá kritická místa, kde lze na potkany často narazit. Našimi stálými zákazníky jsou například lokality v okolí stanice metra Ládví na Praze 8 nebo okolí nádraží Hostivař,“ uvedl tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. Také v okolí doupat bezdomovců je výskyt potkanů velmi hojný.

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

V příštím roce proběhne plošná deratizace pražské stokové sítě opět od dubna do října.


Další články
Nahoru