Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do jarních úprav zeleně Praha 5 letos investuje 1,5 milionu korun
Parky na náměstí 14. října jsou odděleny parkovištěm. Foto: PP

Do jarních úprav zeleně Praha 5 letos investuje 1,5 milionu korun

Obdobně jako ostatní městské část i Praha 5 chystá v následujícím období jarní úpravy zeleně. Investovat do nich bude zhruba milion a půl korun. Informoval o tom mluvčí radnice David Šťáhlavský.

„Plánujeme rozšíření závlahového systému na nám. 14. října a s tím bude souviset obnova záhonu před budovou úřadu. Budou také vytvořeny nové trvalkové záhony s cibulovinami u altánu v parku Sacré Coeur,“ uvedl mluvčí. 

V době vegetačního klidu bylo v Praze 5 pokáceno několik stromů, parkové úpravy zeleně probíhají pravidelně během celého roku dle aktuálních klimatických podmínek. 

Nyní je provádí průklesty keřů, připravují se jarní vertikutace trávníků a postřik proti klíněnce jírovcové.

„Výsadby stromů probíhají průběžně na plochy ve správě městské části, výsadba je i ze strany developerů, kteří mají uloženou výsadbu ve správním řízení na pozemky městské části,“ sdělil Šťáhlavský.

„Mobiliář spíše doplňujeme, než kompletně měníme. Výměna části mobiliáře proběhla například při rekonstrukci parku Mrázovka,“ sdělil mluvčí.


V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Včera v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru