dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Do jakých restaurací či kaváren můžete vyrazit s dětmi, aniž by se tam nudily a dýchaly kouř?
Ilustrační foto: archiv

Do jakých restaurací či kaváren můžete vyrazit s dětmi, aniž by se tam nudily a dýchaly kouř?

Chcete si i s dítětem posedět v hospůdce či restauraci, ovšem narážíte na samé zakouřené? Jelikož doposud záleží na majiteli té které restaurace, zda se v ní může, nebo nemůže kouřit, lepší je jít na jistotu, než hledat a vyptávat se. Ne všude jsou navíc dětské koutky. Nemusíte se bát, že přijdete zkrátka. V Praze je mnoho podniků, které jsou takzvaně family friendly, tedy přátelské k rodinám s dětmi.

Pro návštěvu s dětmi je vhodný i prostor Cestovatelského klubu Karavanseráj (Masarykovo nábřeží 22), kde se nachází nekuřácká orientální restaurace s čajovnou, ochutnat můžete indické a libanonské speciality. Pro děti tam jsou židličky se stolečkem, dětská sedačka, hračky a omalovánky. Na dámské toaletě je přebalovací pult. Děti se mohou batolit po pódiu s polštáři. Do prostoru, kam vedou tři schůdky, pomůže číšník.

Dalším podnikem v centru je například Mistral Café (Valentinská 56), kde si můžete dát jídla jak z české, tak ze světové kuchyně, děti si mohou hrát v dětském koutku s papírovým domem a hračkami, na wc je přebalovaní pult. V Hergertově cihelně (Cihelná 2b) je otevřeno i horní patro. V nekuřáckých prostorách jsou dětské sedačky, místnost na přebalování, bryndáčky, zázemí pro kojení, ohřívání dětských lahviček, hračky i dětské pokrmy.

Blatouch, Café Savoy, Kafé Kakao…

Pro děti je vhodná též kavárna Café Blatouch (Americká 17, Praha 2) spojená s knihkupectvím. V nekuřácké místnosti je dětský koutek s krmící židličkou a hračkami. V téže ulici se nachází i Kafé Kakao (Americká 2), jedná se o rodinnou kavárnu a cukrárnu, kde jedna z místností je dětským koutkem.

V páté městské části lze s dětmi zavítat třeba do Ambiente – Café Savoy (Vítězná 5). V nekuřácké části je možné přistavení dětských stoliček, pro děti jsou tam omalovánky, je tam i přebalovací pult pro batole. V Praze 6 je možné zavítat do Nebušic (Nebušická 75), do Pizzerie Da Ezio, kde mají dětské menu i dětský koutek, pravidelně jsou tam pořádány akce pro děti.

Kumbal, Mlsná kavka, Koala i IKEA

Na sedmičce můžete navštívit kavárnu a mléčný bar Kumbal (Heřmanova 12), kde každé nedělní odpoledne promítají pohádky a filmy pro děti. Je tam krmící stolička, i hračky, starším dětem zapůjčí stolní hry. Pokud nemáte chuť nebo nejíte maso, můžete zavítat do vegetariánské restaurace Mlsná kavka v Praze 8 (Sokolovská 8). Je tam i velký chráněný dětský koutek a menu pro děti od 6 měsíců.

Na devítce je možné zavítat do IKEA na Černý most (Chlumecká 10), kde si děti od 3 let mohou samostatně hrát v herně s hlídací službou. Mají tam nákupní vozíky na děti, přebalovací pulty na WC, v restauraci je i mikrovlnná trouba na ohřev dětské potravy, dětské menu, dětské židličky a koutek pro kojení. Ideální pro děti je Koala v Praze 10 (Dolnoměcholupská 17). V místě bývalé továrny je bar s atrakcemi pro děti.

Maminka radí: Coolnička nebo Králík v rádiu

Dejme slovo samotným maminkám. „Z relativně nových podniků jsem stihla navštívit vršovickou Coolničku (Minská 7, Praha 10) a Králíka v rádiu (Charkovská 18, Praha 10),“ uvedla pro Pražský patriot maminka dvou dětí Anna Voňavková.

„Navzdory rádoby vtipnému názvu je Coolnička celkem příjemný podnik, jsou velmi vstřícní a plně se orientují na rodičovskou a dětskou klientelu – je to vlastně herna s občerstvením. Králík více zapadá do svého okolí – jak zařízením interiéru, tak i sortimentem, je příjemným sousedem ostatním hipsterským podnikům v okolí. Navíc je zde herna, do které se sice platí vstup, ale je tu paní, která se dětem pečlivě věnuje,“ dodala.

Nabídla i další tipy: Ambiente na Náměstí republiky, relativně nový Vinohradský parlament (Korunní 1, Praha 2) a belgická restaurace Bruxx (náměstí Míru 9, Praha 2), které mají společný dětský koutek, taky hlídaný, ale pro děti až od tří let. Pizza Colloseum Kids na Václavském náměstí, Babiččina zahrada v Průhonicích, kde skvěle vaří, ale není tam nejlevněji. „Děti to mají rády i v Plevelu (Krymská 2, Praha 10), ale tam nemají hračky. V Momentu (Slezská 62, Praha 2) je malý kouteček,“ dodala.

Síť McDonald´s nebo The Secret Restaurant

Jiná maminka, Tereza F., je ze situace v Praze nešťastná. „Je to peklo, dost podniků je kuřáckých, nebo jsou kuřácké v jedné části a v druhé ne, ale ten kouř prostupuje. Sice se profilují jako family friendly – mají veliké dětské koutky, přebalovací pulty, sedačky pro děti, ale kvůli kouři se tam stejně pořádně jít nedá,“ uvedla pro Pražský patriot.

Dodala, že když tak přemýšlí, takřka nejlépe jí, co se týče servisu pro maminky s dětmi, vychází fast foodová síť McDonald´s, kde jsou dětské koutky s hračkami a nekouří se tam. Jednou ale narazila na restauraci na Hájích a byla nadšená. „Dva velké dětské koutky, spousta prostoru na hraní, přebalovací pult a obrovská vstřícnost vůči naším ratolestem,“ řekla. Jedná se o restauraci The Secret Restaurant (Arkalycká 3).

Kde jsou také přátelští k rodinám s dětmi

Praha 1: Cukrárna Astra (Perlová 8), Kavárna Bílá Labuť (Na Poříčí 1068/23), Kavárna Vesmírna (Ve Smečkách 5), Lehká hlava (Boršov 2),  Therapy – restaurant, café&shop (Školská 30)

Praha 2: Barbecue restaurant U vyšehradské rotundy (K Rotundě 3), Hostinec U Kroka (Vratislavova 12), Internetová čajovna V Síti (Jana Masaryka 46), Pizzeria GUSTO (Vinohradská 83), Restaurace Aromi (Mánesova 78), Restaurace U Bulínů (Budečská 2), Zvonařka (Šafaříkova 1)

Praha 3: Nordsee – Palác Flóra (Vinohradská 151), Taverna Olympos (Kubelíkova 9)

Praha 4: Krušovická restaurace Na Michelské (Michelská 812/87), Restaurace Jarmark (Budějovická 1667/64), Restarace Starochodovská 28, Žluté lázně Taiko, a. s. (Podolské nábřeží)

Praha 5:  Človíčkov Zličín (Řevnická 1),  IKEA-Zličín (Skandinávská 1), Cinda (Císařská louka), Restaurace Patium Zbraslav (Žitavského 496), Restaurant Čertův mlýn (Prusíkova 2577)

Praha 7: Belcredi caffe la torta (Milady Horákové 29), Vozovna (Královská obora 2)

Praha 8: Divoké matky (Hybešova 2),  Multikino Ládví (Burešova 4), Ovocný Světozor Karlín (Sokolovská 22), Pizzeria U Divadla (Zenklova 36), Pizzeria – Ristorante Giovanni  (Střelničná 643/35)

Praha 10: Country Saloon (Kutnohorská 69), Gutovka (Gutova 39), Milano Pizzeria (V Aleji 568), Mlsná žirafa (Ke Strašnické 5a)

Takže tipy máte – stačí vyrazit. Navíc brzy v plné parádě vypukne jaro, nebude to dlouho trvat a otevřou se zahrádky. V mnoha z nich se s dětmi bude určitě také cítit dobře.


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru