dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Do hloubětínského babyboxu někdo odložil holčičku
Ilustrační foto: archiv

Do hloubětínského babyboxu někdo odložil holčičku

Do babyboxu v hloubětínském GynCentru vložil někdo tři minuty před půlnocí 1. května čerstvě narozenou holčičku.

Z bedýnky ji vyzvedla sestřička Gita zrovna jako před měsícem a jedním dnem chlapce, který dostal jméno Vladislav. „Pojmenujme tedy holčičku Gita! Sestřička mě informovala, že je na první pohled zdravá a dnes narozená, s pupečníkem převázaným modrou stužkou, oblečená a zabalená v dece,“ uvedl zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess. 

Maminka holčičku vybavila „rodným listem", přesně řečeno poznámkou, že se narodila 22:33. „Jak ji stihla dopravit je za 94 minut do babyboxu přesahuje veškerou moji fantazii,“ podotkl Hess.  

Sedmé letošní děťátko zvýšilo skóre dívky vs. chlapci na  89 : 64. Gita je 25. děťátkem odloženým v hloubětínském babyboxu.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Včera v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru