Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Do hlavního města dorazí v příštích týdnech 16 300 dávek vakcíny Moderna
Očkování v Nemocnici Na Františku. Foto: archiv

Do hlavního města dorazí v příštích týdnech 16 300 dávek vakcíny Moderna

Do Prahy dorazí v následujících týdnech 16 300 dávek vakcíny od společnosti Moderna proti nemoci covid-19. První část připutuje v týdnu od 8. března. Celková denní kapacita očkování v Praze je nyní 13 556 dávek v očkovacích místech, mobilních týmech a u praktických lékařů. ČTK to dnes sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

V pondělí 1. března začala vakcinace Modernou. Hlavní město má pro osm vakcinačních center k dispozici 5200 dávek. V Praze je registrovaných necelých 40 očkovacích míst.

„Vakcína Moderna bude v Praze dodávána do očkovacích center určených městskými částmi, přičemž každá z 22 číslovaných městských částí si k tomu může určit nejvhodnější očkovací místo dle svých místních podmínek. Vakcína AstraZeneca bude v Praze nadále směřována primárně k praktickým lékařům, protože má k tomuto účelu nejvhodnější skladovací podmínky," uvedl Hřib.

Podle primátora dorazí v týdnu od 8. března prvních 6500 dávek Moderny. Následně v týdnu od 22. března zbylých 9800 dávek. Celková denní kapacita očkování v Praze je 7896 dávek v očkovacích místech, 660 dávek je kapacita mobilních týmů a u praktiků je předpokládáno dalších asi 5000 dávek.

„Při očkování jen v pracovní dny jde tedy zhruba o 300 000 aplikovaných dávek měsíčně. Pokud by bylo k dispozici dostatečné množství vakcín, je možné v našem městě podat alespoň první dávku všem dosud neočkovaným lidem s trvalým bydlištěm v Praze za čtyři měsíce," uvedl Hřib.

Očkovacích center, kde včera zdravotníci začali s očkováním Moderna, je podle pražského koordinátora očkování Martina Ježka v Praze osm. Jsou v Nemocnici Na Františku, Poliklinice Prosek na Praze 9, Nemocnici svatého Kříže na Praze 3 a ve zdravotnických zařízeních na Praze 8 a 11.

Město zřídilo dvě očkovací místa, a to v Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech a v Městské poliklinice ve Spálené ulici v Praze 1. Druhé jmenované místo funguje také jako distribuční centrum.

 


Autor: ČTK

Umělecká škola Klementa Slavického dostane peníze na dofinancování stavby

Dnes v 11:25

Pražští radní odsouhlasili poskytnutí investiční dotace městské části Praha 16 na dofinancování stavby nové budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Klementa Slavického v celkové výši 3 milionů korun.

Startup Night propojí pražské univerzity a inovativní nápady

Dnes v 07:59

Propojit studenty z pražských vysokých škol, kteří se zajímají o inovace, startupy a společensky prospěšné podnikání, chce akce Startup Night. Poprvé se uskuteční 9. prosince večer v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC) a představí několik úspěšných univerzitních startupů....

Radnice darovala policistům zdravotnické batohy

Dnes v 07:26

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal, radní Petr Jirava a vedoucí oddělení krizového řízení předali koncem listopadu dar – plně vybavené zdravotnické batohy – příslušníkům Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) v Praze-Ďáblicích. 

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Dnes v 07:10

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m....

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Včera v 18:06

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu podpořil magistrát

Včera v 11:06

Radní Prahy schválili individuální neinvestiční účelovou dotaci ve výši 120 tisíc korun na konání Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu. Akce se historicky poprvé uskutečnila na území České republiky, konkrétně se konala v termínu od 29. srpna do 8. září 2021 v pražském Hotelu Don...

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Včera v 08:53

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity...

Město uvolní na nákupy vybavení do škol další peníze

Včera v 08:48

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen tisk na malé investiční akce a nákupy na pražských středních školách za celkem 15 milionů korun. Součástí materiálu je i pořízení koncertního křídla značky Steinway & Sons pro Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v hodnotě 4 milionů...

Další články
Nahoru