Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Do hlasování k pocitové mapě hlavního města se zapojilo více jak šest tisíc lidí

Hlasování v rámci Pocitové mapy Prahy je u konce. Díky této mapě se mohli lidé až do konce září vyjádřit k místům, kde žijí, pracují nebo tráví volný čas a pomoci tak hlavnímu městu i městským částem zjistit, co by kde chtěli za změny. Podněty budou sloužit jako podklad pro zlepšení prostředí, kde Pražané tráví čas každý den. Celkem se do hlasování zapojilo 6 072 lidí, kteří označili 98 365 míst. 

V rámci hlasování k pocitové mapě, za kterou mimo jiné získala Praha ocenění v krajském kole soutěže Zlatý erb 2021, označili lidé téměř 100 tisíc míst, u kterých by si přáli změny. Konkrétně se pak vyjádřili s návrhy na zlepšení přibližně u třetiny z nich.

V rámci projektu pocitových map občané umisťovali na on-line mapu města lístečky na místa, kde se necítí bezpečně, kde rádi tráví volný čas, kde by se měla zlepšit dopravní situace a podobně. Podněty dále budou sloužit městským částem pro účely komunitního plánování či městským organizacím. Celkem se do hlasování na stránkách https://www.pocitovemapy.cz/praha/ zapojilo přes 6 tisíc lidí.

Během října budou zpracovány veškeré získané podněty Univerzitou Palackého a v listopadu se uskuteční předání souhrnných výstupů pro Magistrát hl. m. Prahy, jednotlivé městské části a další organizace. V dalších měsících pak bude následovat využívání námětů jednotlivými institucemi.

Pocitová mapa je nástroj, který v České republice funguje již několik let a zkušenost s ním má řada měst a obcí. Pomocí pocitové mapy mohou města sbírat zpětnou vazbu od svých občanů. Ti se vyjadřují k tomu, jak se jim ve městech žije či kde tráví volný čas a případně vidí příležitosti ke zlepšení.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru