Dnes Čtvrtek - zatazeno 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do egyptského letoviska Marsy Matrouh se bude z Prahy létat dvakrát týdně
Egyptské letovisko Marsa Matrouh. Foto: Čedok

Do egyptského letoviska Marsy Matrouh se bude z Prahy létat dvakrát týdně

Egyptské letovisko Marsa Matrouh, kam se první turisté z České republiky podívali v loňském roce, se vrací nově na celou letní sezónu. Exkluzivně pro Čedok bude na sever Egypta létat opět letecká společnost Smartwings s Boeingy 737, letos už dvakrát týdně od června až do konce září. Informovala o tom mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Češi tak mohou odletět na dovolenou do destinace, kde turismus teprve ožívá, každé pondělí a čtvrtek po celé léto. Cestovní kancelář, která jako jediná na českém trhu do této destinace zájezdy připravuje, přidává do portfolia také další pětihvězdičkové hotely s all inclusive. 

Marsa Matrouh je navíc ideálním výchozím bodem pro výlety do oázy Síwa, na projížďky jeepy po Sahaře nebo do El Alamein, Alexandrie či hlavního města Káhiry. 

„Zájezdy do nové destinace na severu Egypta, kterou jsme poprvé představili loni v srpnu, se hned po spuštění staly bestsellerem a Marsa Matrouh se tak zařadila mezi naše oblíbené prázdninové cíle. Proto pro letošní rok přidáváme další charterové lety a z Prahy budeme ve spolupráci se Smartwings létat už dvakrát týdně, navíc nově po celé léto," sdělil Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

„Letovisko je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří chtějí objevovat a poznávat neobvyklá místa. Díky navýšení provozu si mohou klienti rezervovat nejen týdenní nebo 14denní pobyty, ale i populární prodloužené termíny dovolené na 11 a 12 dní,“ dodal. 

Letovisko Marsa Matrouh se nachází západně od slavné Alexandrie a pyšní se nejkrásnějšími písčitými plážemi v Egyptě, volným vstupem do moře a během léta příjemnějšími teplotami. 

Na letiště na severu Egypta budou klienti cestovat na palubě letecké společnosti Smartwings, která bude na chartery dvakrát týdně nasazovat letadlo typu Boeing 737 v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě. 

Doba přímého spojení z Letiště Václava Havla Praha potrvá přibližně tři hodiny. Ubytování Čedok nabízí v čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelích s all inclusive.


Autor: puc

EPU na dovolené najde zajímavá místa po celé republice

22. května 2024 v 07:46

Aplikace EPU na jednom místě sdružuje aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. V současnosti si můžete vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná...

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Další články
Nahoru