Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Do egyptského letoviska Marsy Matrouh se bude z Prahy létat dvakrát týdně
Egyptské letovisko Marsa Matrouh. Foto: Čedok

Do egyptského letoviska Marsy Matrouh se bude z Prahy létat dvakrát týdně

Egyptské letovisko Marsa Matrouh, kam se první turisté z České republiky podívali v loňském roce, se vrací nově na celou letní sezónu. Exkluzivně pro Čedok bude na sever Egypta létat opět letecká společnost Smartwings s Boeingy 737, letos už dvakrát týdně od června až do konce září. Informovala o tom mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Češi tak mohou odletět na dovolenou do destinace, kde turismus teprve ožívá, každé pondělí a čtvrtek po celé léto. Cestovní kancelář, která jako jediná na českém trhu do této destinace zájezdy připravuje, přidává do portfolia také další pětihvězdičkové hotely s all inclusive. 

Marsa Matrouh je navíc ideálním výchozím bodem pro výlety do oázy Síwa, na projížďky jeepy po Sahaře nebo do El Alamein, Alexandrie či hlavního města Káhiry. 

„Zájezdy do nové destinace na severu Egypta, kterou jsme poprvé představili loni v srpnu, se hned po spuštění staly bestsellerem a Marsa Matrouh se tak zařadila mezi naše oblíbené prázdninové cíle. Proto pro letošní rok přidáváme další charterové lety a z Prahy budeme ve spolupráci se Smartwings létat už dvakrát týdně, navíc nově po celé léto," sdělil Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

„Letovisko je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří chtějí objevovat a poznávat neobvyklá místa. Díky navýšení provozu si mohou klienti rezervovat nejen týdenní nebo 14denní pobyty, ale i populární prodloužené termíny dovolené na 11 a 12 dní,“ dodal. 

Letovisko Marsa Matrouh se nachází západně od slavné Alexandrie a pyšní se nejkrásnějšími písčitými plážemi v Egyptě, volným vstupem do moře a během léta příjemnějšími teplotami. 

Na letiště na severu Egypta budou klienti cestovat na palubě letecké společnosti Smartwings, která bude na chartery dvakrát týdně nasazovat letadlo typu Boeing 737 v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě. 

Doba přímého spojení z Letiště Václava Havla Praha potrvá přibližně tři hodiny. Ubytování Čedok nabízí v čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelích s all inclusive.


Autor: puc

innogy Karta zajištuje slevy ve skiareálech

22. ledna 2023 ve 21:07

innogy Karta zajišťuje ve všech třinácti partnerských skiareálech innogy dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti.

Další články
Nahoru