Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Do egyptského letoviska Marsy Matrouh se bude z Prahy létat dvakrát týdně
Egyptské letovisko Marsa Matrouh. Foto: Čedok

Do egyptského letoviska Marsy Matrouh se bude z Prahy létat dvakrát týdně

Egyptské letovisko Marsa Matrouh, kam se první turisté z České republiky podívali v loňském roce, se vrací nově na celou letní sezónu. Exkluzivně pro Čedok bude na sever Egypta létat opět letecká společnost Smartwings s Boeingy 737, letos už dvakrát týdně od června až do konce září. Informovala o tom mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Češi tak mohou odletět na dovolenou do destinace, kde turismus teprve ožívá, každé pondělí a čtvrtek po celé léto. Cestovní kancelář, která jako jediná na českém trhu do této destinace zájezdy připravuje, přidává do portfolia také další pětihvězdičkové hotely s all inclusive. 

Marsa Matrouh je navíc ideálním výchozím bodem pro výlety do oázy Síwa, na projížďky jeepy po Sahaře nebo do El Alamein, Alexandrie či hlavního města Káhiry. 

„Zájezdy do nové destinace na severu Egypta, kterou jsme poprvé představili loni v srpnu, se hned po spuštění staly bestsellerem a Marsa Matrouh se tak zařadila mezi naše oblíbené prázdninové cíle. Proto pro letošní rok přidáváme další charterové lety a z Prahy budeme ve spolupráci se Smartwings létat už dvakrát týdně, navíc nově po celé léto," sdělil Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

„Letovisko je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří chtějí objevovat a poznávat neobvyklá místa. Díky navýšení provozu si mohou klienti rezervovat nejen týdenní nebo 14denní pobyty, ale i populární prodloužené termíny dovolené na 11 a 12 dní,“ dodal. 

Letovisko Marsa Matrouh se nachází západně od slavné Alexandrie a pyšní se nejkrásnějšími písčitými plážemi v Egyptě, volným vstupem do moře a během léta příjemnějšími teplotami. 

Na letiště na severu Egypta budou klienti cestovat na palubě letecké společnosti Smartwings, která bude na chartery dvakrát týdně nasazovat letadlo typu Boeing 737 v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě. 

Doba přímého spojení z Letiště Václava Havla Praha potrvá přibližně tři hodiny. Ubytování Čedok nabízí v čtyřhvězdičkových nebo pětihvězdičkových hotelích s all inclusive.


Autor: puc

Vyvracíme pět nejčastějších mýtů spojených se zimní dovolenou v karavanu

20. listopadu 2023 v 10:39

Cestování na čtyřech kolech se stalo synonymem pro svobodu, dobrodružství i nezávislost. Přesto se ale najdou tací, kteří s prvními vločkami sněhu odkládají své karavany i obytňáky k zimnímu spánku. Ve společnosti totiž panuje řada předsudků, která je se zimním karavaningem spojená. Parkování...

Tip na výlet: Nový Biopark Kladno

27. října 2023 v 18:29

Z areálu bývalých kasáren se stal unikátní a veřejně přístupný Biopark Kladno, který nabízí dětská hřiště, jezírko, mokřad, vyhlídkovou věž, ale hlavně řadu informací o koloběhu vody v přírodě a různých ekosystémech.

Využijte barevného podzimu k poznávání okolních krás

25. října 2023 v 09:52

To, že jsme již dali sbohem astronomickému létu, rozhodně neznamená, že tomu tak musí být i s cestováním. Letos jsme se navíc přesvědčili o tom, že sluníčko se nerado vzdává, a tak máme ještě stále naději na nějaké ty prohřáté dny. Ovšem ani v případě, že se nedostaví, není důvod ke smutku –...

Prodlužte si léto ve Španělsku

5. října 2023 ve 13:39

Že léto končí posledním zářijovým dnem? Ale vůbec ne! Letní pohodu si můžete prodloužit až do podzimních měsíců. Máte rádi atmosféru jihoevropských států a zároveň dáváte přednost jinému typu dovolené, než trávit týden v hotelovém komplexu? Pokud jste si odpověděli „ano“, splnit si tato přání...

V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

21. září 2023 ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Další články
Nahoru