Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Schválená dividenda

Valná hromada schválila návrh představenstva a dozorčí rady Vienna Insurance Group a rozhodla o dividendě ve výši 1,40 EUR na akcii. Dividendový výnos činí 5,3 %. Dividendová politika stanovuje jako minimální dividendu dividendu za předchozí rok a předpokládá průběžné zvyšování dividendy v závislosti na vývoji provozních výsledků.

Dnem rozdělení dividendy byl 27. květen 2024, rozhodný den pro výplatu dividendy byl 28. květen 2023 a dnem výplaty dividendy byl 29. květen 2024.

Pozitivní hodnocení a výhled

Předseda představenstva Hartwig Löger představil úspěšnou expanzi skupiny z pozice průkopníka na trhu na jasnou jedničku v regionu střední a východní Evropy a také klíčové údaje pro úspěšný hospodářský rok 2023. Pozitivní výsledek lze přičíst všem segmentům a odvětvím – základem tohoto vývoje je strategický program „VIG 25“. Výhled na hospodářský rok 2024 je rovněž mimořádně pozitivní. Skupina usiluje o zisk před zdaněním v rozmezí 825 až 875 milionů EUR. Záznam prezentace předsedy představenstva bude k dispozici na adrese group.vig/annual-general-meeting.

Představenstvo poté odpovídalo na dotazy akcionářů.

Čtyři noví členové dozorčí rady

Volby do dozorčí rady VIG se konaly z důvodu uplynutí funkčního období členů dozorčí rady. Znovu zvoleni byli Rudolf Ertl, Martina Dobringer, András Kozma, Robert Lasshofer, Peter Mihók, Katarina Slezáková a Gertrude Tumpel-Gugerell. Nově byli do dozorčí rady zvoleni Vratislav Kulhánek, Hana Machačová, Martin Simhandl a Ágnes Svoób. Peter Thirring byl do dozorčí rady zvolen již na loňské valné hromadě. Dozorčí rada má tedy nadále dvanáct členů. Funkční období všech členů dozorčí rady trvá do řádné valné hromady v roce 2028.

Vratislav Kulhánek vystudoval ekonomii v Praze. Jeho kariéra je úzce spjata s automobilovým průmyslem. Mimo jiné byl předsedou představenstva a dozorčí rady společnosti Škoda – Auto, a.s., členem výkonného výboru Mezinárodní obchodní komory (ICC, Paříž), prezidentem Sdružení automobilového průmyslu a viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V současné době je členem dozorčí rady společnosti KOOPERATIVA poisťovňa.

Hana Machačová řídila obchodní aktivity společnosti KOOPERATIVA poisťovňa již více než 20 let, z toho většinu jako členka představenstva. Významně tak přispěla ke zdvojnásobení tržního podílu společnosti na zhruba 25 %. V současné době je tato právníčka členem dozorčí rady společnosti KOOPERATIVA poisťovňa a zároveň řídí sociální projekty v Nadaci KOOPERATIVA, která je jednou z nejrenomovanějších nadací v České republice.

Martin Simhandl zastával pozice v představenstvech společností WIENER STÄDTISCHE Versicherung AG a VIG a byl mimo jiné zodpovědný za ekonomický úsek, správu aktiv a řízení rizik.

Tento právník od počátku provázel expanzi VIG do regionu střední a východní Evropy a vykonával funkce v dozorčích radách v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku a Polsku. V současné době zastává mandáty v dozorčích radách a představenstvech společností VIG v Gruzii, Turecku a Německu.

Ágnes Svoób pracuje ve finančním sektoru od začátku své kariéry a v současné době je managing director společnosti Equilor Befektetési Zrt, jedné z předních maďarských společností v oblasti corporate finance. Narodila se v Maďarsku a kromě jiného má rozsáhlé zkušenosti v oblasti private equity a transakcí na kapitálovém trhu, úspěšně realizovala převzetí významných společností a již zastávala funkci členky dozorčí rady maďarské společnosti VIG UNION Biztosító.

Vienna Insurance Group (VIG) je přední pojišťovací skupina v celém regionu střední a východní Evropy (CEE). Více než 50 pojišťoven a penzijních fondů ve 30 zemích tvoří skupinu s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. Přibližně 29 000 pracovnic a pracovníků VIG se denně stará o potřeby přibližně 32 milionů klientů. Akcie VIG je od roku 1994 kotovaná na Vídeňské burze, od roku 2008 na Pražské burze a odroku 2022 na Budapešťské burze. Skupina VIG vykazuje rating „A+” se stabilním výhledem mezinárodně uznávané ratingové agentury Standard & Poor’s.VIG úzce spolupracuje s Erste Group, největší retailovou bankou ve střední a východní Evropě.


Autor: red

Clubcard poukázky a kupony je možné nově uplatnit na Tesco Online nákupy

Včera v 15:31

Poukázky a kupony Clubcard získané za body nasbírané při nákupech mohou zákazníci nově uplatnit  i při objednávce na Tesco Online. Platí to i pro exkluzivní studentskou slevu 10 procent s průkazem ISIC.

Zákazníci v Tesco vybírají charitativní projekty, kterým firma věnuje přes 3 miliony korun

22. července 2024 ve 14:05

Ve všech prodejnách Tesco po celém Česku zákazníci vybírají dobročinné projekty, které jsou podle nich nejprospěšnější pro rozvoj komunit. Vítězným organizacím 15. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ Tesco rozdělí 3 150 000 korun. Za celou dobu trvání programu od roku...

UBM dokončila rezidenční projekt Astrid Garden v Praze 7

19. července 2024 v 09:46

Společnost UBM Development Czechia úspěšně zkolaudovala nový rezidenční projekt Astrid Garden v pražských Holešovicích, ve kterém vzniklo 138 bytů a dvě obchodní jednotky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Další články
Nahoru