Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do cyklodopravy půjde letos v Praze asi 200 milionů, meziročně víc
Ilustrační foto: archiv

Do cyklodopravy půjde letos v Praze asi 200 milionů, meziročně víc

Pražská Technická správa komunikací (TSK) letos investuje do projektů v cyklodopravě zhruba 200 milionů korun, což je meziročně více. Peníze půjdou například na vybudování nových cyklostezek, rekonstrukce těch stávajících nebo na vybudování podjezdu pod Mánesovým mostem. Vyplývá to z dokumentu TSK, který včera schválil magistrátní výbor pro dopravu.

Peníze jsou určeny například na rekonstrukce chodníku a vyznačení nové cyklostezky ve Strakonické ulici od křižovatky s Nádražní k železničnímu mostu. Celková délka bude dva kilometry a šířka tři metry. Součástí stavby je výměna betonových odvodňovacích dlaždic. Práce by se měly uskutečnit od května do září a vyjdou předběžně na 34 milionů.

Nový podjezd Mánesova mostu usnadní jízdu cyklistům na levém břehu v Praze 1. Povrch stezky bude z drobné dlažby a asfaltového betonu. Stavba by měla začít v dubnu a skončit v září. Odhadované náklady jsou 35 milionů. Mezi Průmyslovou a Nedokončenou vznikne od dubna do června nová asfaltová cesta pro cyklisty. Náklady jsou předběžně 24 milionů.

Na páteřní cyklostezce označené A2 na pravém břehu se bude opravovat v úseku od Přístaviště k Vyšehradskému tunelu. Stezka bude opravena a rozšířena, vzniknou nová odpočívadla a postaveny lavičky, stojany na kola a odpadkové koše. Jako první se uskuteční práce v části od tunelu k mostu na Veslařský ostrov od května do září a práce vyjdou na 25 milionů. Druhá část od mostu na Přístaviště bude za deset milionů opravena mezi červnem a říjnem 2022.

V Praze je přes 515 kilometrů značených tras, z toho zhruba dvě stovky vedou mimo komunikace s automobily. Cyklisté mají vyznačené ve více než 340 křižovatkách samostatná stání před automobily a v ulicích je vyznačených asi 50 kilometru cyklopruhů a zhruba 34 kilometrů piktokoridorů, kdy jsou na vozovce vyobrazené symboly bicyklu, které řidiče upozorňují na častý průjezd cyklistů.


Autor: ČTK

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

Včera v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru