Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 16°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Do cyklodopravy půjde letos v Praze asi 200 milionů, meziročně víc
Ilustrační foto: archiv

Do cyklodopravy půjde letos v Praze asi 200 milionů, meziročně víc

Pražská Technická správa komunikací (TSK) letos investuje do projektů v cyklodopravě zhruba 200 milionů korun, což je meziročně více. Peníze půjdou například na vybudování nových cyklostezek, rekonstrukce těch stávajících nebo na vybudování podjezdu pod Mánesovým mostem. Vyplývá to z dokumentu TSK, který včera schválil magistrátní výbor pro dopravu.

Peníze jsou určeny například na rekonstrukce chodníku a vyznačení nové cyklostezky ve Strakonické ulici od křižovatky s Nádražní k železničnímu mostu. Celková délka bude dva kilometry a šířka tři metry. Součástí stavby je výměna betonových odvodňovacích dlaždic. Práce by se měly uskutečnit od května do září a vyjdou předběžně na 34 milionů.

Nový podjezd Mánesova mostu usnadní jízdu cyklistům na levém břehu v Praze 1. Povrch stezky bude z drobné dlažby a asfaltového betonu. Stavba by měla začít v dubnu a skončit v září. Odhadované náklady jsou 35 milionů. Mezi Průmyslovou a Nedokončenou vznikne od dubna do června nová asfaltová cesta pro cyklisty. Náklady jsou předběžně 24 milionů.

Na páteřní cyklostezce označené A2 na pravém břehu se bude opravovat v úseku od Přístaviště k Vyšehradskému tunelu. Stezka bude opravena a rozšířena, vzniknou nová odpočívadla a postaveny lavičky, stojany na kola a odpadkové koše. Jako první se uskuteční práce v části od tunelu k mostu na Veslařský ostrov od května do září a práce vyjdou na 25 milionů. Druhá část od mostu na Přístaviště bude za deset milionů opravena mezi červnem a říjnem 2022.

V Praze je přes 515 kilometrů značených tras, z toho zhruba dvě stovky vedou mimo komunikace s automobily. Cyklisté mají vyznačené ve více než 340 křižovatkách samostatná stání před automobily a v ulicích je vyznačených asi 50 kilometru cyklopruhů a zhruba 34 kilometrů piktokoridorů, kdy jsou na vozovce vyobrazené symboly bicyklu, které řidiče upozorňují na častý průjezd cyklistů.


Autor: ČTK

Omezení provozu na náplavce Rašínova nábřeží

13. září 2022 ve 20:56

Ve dnech 19.–25. září bude omezen provoz na náplavce Rašínova nábřeží v úseku před restaurací Vltava, mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Na tomto místě bude náplavka zcela uzavřena z důvodu výkopových prací a stavebních úprav v rámci zasíťování Rašínova nábřeží/ realizace nových inženýrských sítí...

Další články
Nahoru