dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Lyžařští mistři světa v Chuchli
Na chuchelském okruhu, kam běžně chodí lyžovat rodiny s dětmi, se bude dnes odpoledne závodit. Foto: www.skiparkchuchle.cz

Lyžařští mistři světa v Chuchli

Na dostihovém okruhu závodiště ve Velké Chuchli leží přes padesát centimetrů umělého sněhu a vše je připraveno na dnešní odpolední show. Uskuteční se zde Pražský pohár v běhu na lyžích 2013. Ceny vítězům předají mistři světa a olympijští medailisté v běhu na lyžích – Kateřina Neumannová a Martin Koukal.

Na závody se přihlásili například úspěšné reprezentantky z nedávného juniorského mistrovství světa v Liberci – Sandra Schützová a Lucie Charvátová, loni druhý Jakub Pšenička, známý paraglidista Jan Škrabálek, či triatlonista David Janda.

Nechybí ani členové bronzového olympijského kajaku z Londýna.

Závody jsou určeny i pro veřejnost. Začátek prezentace je už v 15 hodin. Je nutné se přihlásit na místě nejpozději 60 minut před startem příslušné kategorie. Mládež do patnácti let startovné neplatí, starší zaplatí 150 korun.

Startuje se o dvě hodiny později, kdy na kilometr dlouhou trať vyrazí žáci. V 17:30 se o vítězství na tříkilometrové trati poperou mladší dorostenci a ženy. Vyhlášení těchto závodů je naplánováno na šestou hodinu.

V 18:30 začne intervalový start všech kategorií na 5 kilometrů. Bojovat budou muži a junioři. Na prémiích dostanou vítězové celkem 7 000 korun. Komu se nechce závodit, může se zúčastnit jako divák.

K chuchelskému závodišti jezdí každou půl hodinu vlak ze Smíchovského nádraží. Jízda trvá pět minut a lze použít jízdní doklady MHD. Vedle běžecké stopy je také rozlehlé parkoviště.

„Na trati leží přes půl metru umělého sněhu. Lyžuje se tady denně od rána až do večera,“ zve do Chuchle ředitel závodu Martin Dvořák. V sobotu se zde pojede také český pohár v zimním triatlonu. 


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru