dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská kultura

Do Čech vtrhne Syn! Nový titul Joa Nesbøho

Nakladatelství Kniha Zlín vydává na Velký knižní čtvrtek očekávaný titul Syn od světového spisovatele Joa Nesbøho. Po dnes už legendárním detektivovi Herry Holeovi  se čtenářům otevírá nový obzor. Nesbø se vydává po stopách hrdinů, kteří nás při chladných podzimních a zimních večerech budou přepadat stejně intenzivně a mrazivě jako jejich předchozí kolegové.

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník. Naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog.

Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama.

Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé. „Syn možná většinu čtenář překvapí. Je to samostatný román, který svou kvalitou v některých ohledech předčí i známou sérii s Harrym Holem,“ říká majitel nakladatelství Kniha Zlín Marek Turňa a dodává, že Syn vyjde na Velký knižní čtvrtek 15. října.

Romány Joa Nesbøho byly přeloženy do více než padesáti jazyků a celkově se jich prodalo přes pětadvacet milionů výtisků. Spektrum jeho čtenářů je široké. Spisovatel James Ellroy o něm s úsměvem řekl: „Jsem největší žijící autor detektivek na světě. Jo Nesbø je muž, který mi štěká v patách jak vzteklý pitbull.“

V CNN se o Nesbøvi vyjádřili tak, že se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem a jestli existuje spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter. Detektivky Joa Nesbøho v České republice vydává výhradně nakladatelství Kniha Zlín, www.knihazlin.cz.

Jo Nesbø (1960) je světoznámý norský spisovatel a hudebník, píše především kriminální romány a též knihy pro děti. Za svou tvorbu již získal řadu domácích i zahraničních literárních ocenění. V roce 1997 odstartoval jeho kariéru román Flaggermusmannen (Netopýr, 2013), první detektivka s osobitým kriminalistou Harrym Holem, jež ihned zaznamenala obrovský úspěch.

Následovaly další tituly v této sérii:  

1998 Kakerlakkene (Švábi, 2013)
2000 Rødstrupe (Červenka, 2014)
2002 Sorgenfri (Nemesis, 2011)
2003 Marekors (Pentagram, 2011)
2005 Frelseren (Spasitel, 2012)
2007 Snømannen (Sněhulák, 2012)
2009 Panserhjerte (Levhart, 2013)
2011 Gjenferd (Přízrak, 2014)
2013 Politi (Policie, 2015)


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru