dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C

Do Boskovic se vydali i běžci z Prahy

Boskovické běhy to byla celodenní lidová veselice na náměstí, oslavující svátek práce… tvrdou prací v terénu. Tak tomu bylo i letos na vylepšené trati Běhu za sedmizubým hřebenem 1.5., prodloužené na 12 kilometrů. Ocenil ji rekordní počet 595 účastníků hlavního závodu Salomon Trail Running Cup 2013 a téměř 1100 běžců všech kategorií. Pořadatelé vyslyšeli přání běžců a zavedli je více do terénu. Opravdová lahůdka, za níž se vydali 240 kilometrů i běžci z Prahy. „Jsem tu poprvé, ale ta atmosféra byla úžasná. Lidi fandili podél celé trati," ocenila vítězka, česká reprezentantka v krosu i vrších Pavla Schorná-Matyášová. „Bylo to vážně super, to jsem vůbec nečekal. Jen bych ještě trochu ubral asfalt," dodal absolutně nejlepší běžec, 35letý Robert Krupička z Ústí nad Orlicí. Salomon Trail Running Cup 2013 pokračuje lahůdkou v podobě běhu z Dolní Moravy na Králický Sněžník a zpět. Celkem třicet kilometrů! Pořadatelé už vybrali trať, v některých místech stále leží sníh. „Celá povede terénem, nádhernou nedotčenou přírodou, žádný nudný asfalt," říká Martin Dvořák. Startovné bude na první ročník zdarma. Navíc všichni, kdo přijedou na závod, mají slevu na ubytování ve wellness hotelu Vista s plným servisem. Takže druhý červnový víkend se nabízí skvělý běžecký víkend v pro mnohé neobjevené destinaci. Zároveň stále platí nabídka STRC: kdo se zúčastní všech podniků letošního programu, dostane zajímavou cenu. Podrobnosti sledujte taky na webu: www.strc.cz.

Rybovka 2017 v Písecké bráně

Dnes v 07:59

V úterý 19. prosince v 16 hodin si můžete poslechnout tradiční Českou Rybovu mši vánoční v provedení VOŠP, SOŠP a gymnázia Evropská a naladit se tak na blížící se Vánoce.

Rybovka před Týnským chrámem

Dnes v 07:46

Tradiční provedení Rybovy mše vánoční v rámci mše svaté na Štědrý den 24. prosince od 16:30 hodin v Chrámu Matky Boží před Týnem v Praze.

Rybova mše vánoční na Vánočních trzích na Jiřáku

Dnes v 07:32

Česká mše vánoční v podání členů orchestru a sboru Národního divadla se sólisty Barborou Řeřichovou, Michaelou Kapustovou, Alešem Brisceinem, Svatoplukem Semem v sobotu 23. prosince od 16 do 17 hodin.

Dnes bude odhalena lavička Ferdinanda Vaňka

Dnes v 07:23

V 15 hodin před budovou Národní technické knihovny Ondřej Kolář, starosta Prahy 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovna Václava Havla odhalí lavičku Ferdinanda Vaňka.

Rybovka na Hlaváku 2017

Dnes v 07:00

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout jsou zváni 23. prosince od 13 do 14:30 hodin do vstupní haly nádraží, severní část.

Setkání maminek z Prahy 1

Včera v 18:58

Mama Klub Prahy 1, nový klub určený pro maminky z této městské části, začíná ve čtvrtek 11. ledna 2018 od 15 hodin.

Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Včera v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Včera v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

16. prosince 2017 v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

16. prosince 2017 v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Další krátké zprávy
Nahoru