Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do boje o žižkovskou radnici se opět pustí Koalice pro Prahu 3
Tým Koalice pro Prahu 3 vede do voleb Iva Vojtková (na snímku první žena zleva). Foto: FB

Do boje o žižkovskou radnici se opět pustí Koalice pro Prahu 3

Stejně jako ve volbách v roce 2018 se bude v zářijových komunálních volbách ucházet v třetí městské části o přízeň voličů Koalice pro Prahu 3, tentokrát ve složení ODS, KDU-ČSL s podporou Soukromníků, KAN, Koruny České a Konzervativní strany.  

 

Koalice před čtyřmi lety získala dvaadvacet procent a zvítězila, přesto skončila v opozici. Do vedení městské části se postavila koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených.

„Letos máme ambici výsledek zopakovat a stát se hlavní hybnou silou, která Prahu 3 posune dál,“ uvedla lídryně Koalice pro Prahu 3 Iva Vojtková, která už od dětství žila se stigmatem dítěte politicky nespolehlivé osoby. 

Otec se totiž v srpnu 1968 otevřeně postavil proti okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. Kvůli tomu nemohla studovat a musela pracovat jako elektromechanička na lokomotivách. Během totality byla disidentkou. Režimem byla mnohokrát vyslýchána, bylo ji vyhrožováno, až ji nakonec režim odsoudil. 

Jako samoživitelka se po pádu komunismu pustila do studia, působila v tiskovém oddělení Ministerstva spravedlnosti, pracovala jako hlavní metodik ve Vězeňské službě, byla ředitelkou kanceláře ÚSTRu, jako tisková mluvčí působila na Vrchním státním zastupitelství a pražském magistrátu.

„Odmítám pokračovat v trendu současného vedení radnice, které mezi lidmi přiživuje nevraživost a podněcuje k ní,“ uvedla sdělila Vojtková. 

Dvojkou kandidátky bude předseda KDU-ČSL na Praze 3 a asistent Hayata Okamury, Antonín Homola. Jeho v první desítce doplní Adéla Chamradová a Denisa Šťastná.

U občanských demokratů se v první desítce objeví exstarosta Alexander Bellu, zastupitel a IT expert Michal Papež, politolog a podnikatel Filip Nekola, ředitelka sociálních služeb Lucie Bogdanová, doktor Robert Hoffmann a galeristka Gabriela Pecićová.

„Zasadíme se o rozvoj domácí péče o seniory a handicapované. Chceme, aby mohli občané Prahy 3 všechny výhody čerpat v rodinném kruhu. Postaráme se o ty, kteří se dostali do těžké sociální situace. V Ošetřovatelském domově Praha 3 v Habrové ulici podpoříme rozšíření počtu lůžek. Vyhradíme investiční prostředky na rozvoj Integračního centra Zahrada,“ prozradila Koalice pro Prahu 3 své priority v sociální oblasti.


Autor: puc

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru