Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Do boje o žižkovskou radnici se opět pustí Koalice pro Prahu 3
Tým Koalice pro Prahu 3 vede do voleb Iva Vojtková (na snímku první žena zleva). Foto: FB

Do boje o žižkovskou radnici se opět pustí Koalice pro Prahu 3

Stejně jako ve volbách v roce 2018 se bude v zářijových komunálních volbách ucházet v třetí městské části o přízeň voličů Koalice pro Prahu 3, tentokrát ve složení ODS, KDU-ČSL s podporou Soukromníků, KAN, Koruny České a Konzervativní strany.  

 

Koalice před čtyřmi lety získala dvaadvacet procent a zvítězila, přesto skončila v opozici. Do vedení městské části se postavila koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených.

„Letos máme ambici výsledek zopakovat a stát se hlavní hybnou silou, která Prahu 3 posune dál,“ uvedla lídryně Koalice pro Prahu 3 Iva Vojtková, která už od dětství žila se stigmatem dítěte politicky nespolehlivé osoby. 

Otec se totiž v srpnu 1968 otevřeně postavil proti okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. Kvůli tomu nemohla studovat a musela pracovat jako elektromechanička na lokomotivách. Během totality byla disidentkou. Režimem byla mnohokrát vyslýchána, bylo ji vyhrožováno, až ji nakonec režim odsoudil. 

Jako samoživitelka se po pádu komunismu pustila do studia, působila v tiskovém oddělení Ministerstva spravedlnosti, pracovala jako hlavní metodik ve Vězeňské službě, byla ředitelkou kanceláře ÚSTRu, jako tisková mluvčí působila na Vrchním státním zastupitelství a pražském magistrátu.

„Odmítám pokračovat v trendu současného vedení radnice, které mezi lidmi přiživuje nevraživost a podněcuje k ní,“ uvedla sdělila Vojtková. 

Dvojkou kandidátky bude předseda KDU-ČSL na Praze 3 a asistent Hayata Okamury, Antonín Homola. Jeho v první desítce doplní Adéla Chamradová a Denisa Šťastná.

U občanských demokratů se v první desítce objeví exstarosta Alexander Bellu, zastupitel a IT expert Michal Papež, politolog a podnikatel Filip Nekola, ředitelka sociálních služeb Lucie Bogdanová, doktor Robert Hoffmann a galeristka Gabriela Pecićová.

„Zasadíme se o rozvoj domácí péče o seniory a handicapované. Chceme, aby mohli občané Prahy 3 všechny výhody čerpat v rodinném kruhu. Postaráme se o ty, kteří se dostali do těžké sociální situace. V Ošetřovatelském domově Praha 3 v Habrové ulici podpoříme rozšíření počtu lůžek. Vyhradíme investiční prostředky na rozvoj Integračního centra Zahrada,“ prozradila Koalice pro Prahu 3 své priority v sociální oblasti.


Autor: puc

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Další články
Nahoru