Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 21°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do boje o žižkovskou radnici se opět pustí Koalice pro Prahu 3
Tým Koalice pro Prahu 3 vede do voleb Iva Vojtková (na snímku první žena zleva). Foto: FB

Do boje o žižkovskou radnici se opět pustí Koalice pro Prahu 3

Stejně jako ve volbách v roce 2018 se bude v zářijových komunálních volbách ucházet v třetí městské části o přízeň voličů Koalice pro Prahu 3, tentokrát ve složení ODS, KDU-ČSL s podporou Soukromníků, KAN, Koruny České a Konzervativní strany.  

 

Koalice před čtyřmi lety získala dvaadvacet procent a zvítězila, přesto skončila v opozici. Do vedení městské části se postavila koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených.

„Letos máme ambici výsledek zopakovat a stát se hlavní hybnou silou, která Prahu 3 posune dál,“ uvedla lídryně Koalice pro Prahu 3 Iva Vojtková, která už od dětství žila se stigmatem dítěte politicky nespolehlivé osoby. 

Otec se totiž v srpnu 1968 otevřeně postavil proti okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. Kvůli tomu nemohla studovat a musela pracovat jako elektromechanička na lokomotivách. Během totality byla disidentkou. Režimem byla mnohokrát vyslýchána, bylo ji vyhrožováno, až ji nakonec režim odsoudil. 

Jako samoživitelka se po pádu komunismu pustila do studia, působila v tiskovém oddělení Ministerstva spravedlnosti, pracovala jako hlavní metodik ve Vězeňské službě, byla ředitelkou kanceláře ÚSTRu, jako tisková mluvčí působila na Vrchním státním zastupitelství a pražském magistrátu.

„Odmítám pokračovat v trendu současného vedení radnice, které mezi lidmi přiživuje nevraživost a podněcuje k ní,“ uvedla sdělila Vojtková. 

Dvojkou kandidátky bude předseda KDU-ČSL na Praze 3 a asistent Hayata Okamury, Antonín Homola. Jeho v první desítce doplní Adéla Chamradová a Denisa Šťastná.

U občanských demokratů se v první desítce objeví exstarosta Alexander Bellu, zastupitel a IT expert Michal Papež, politolog a podnikatel Filip Nekola, ředitelka sociálních služeb Lucie Bogdanová, doktor Robert Hoffmann a galeristka Gabriela Pecićová.

„Zasadíme se o rozvoj domácí péče o seniory a handicapované. Chceme, aby mohli občané Prahy 3 všechny výhody čerpat v rodinném kruhu. Postaráme se o ty, kteří se dostali do těžké sociální situace. V Ošetřovatelském domově Praha 3 v Habrové ulici podpoříme rozšíření počtu lůžek. Vyhradíme investiční prostředky na rozvoj Integračního centra Zahrada,“ prozradila Koalice pro Prahu 3 své priority v sociální oblasti.


Autor: puc
Další články
Nahoru