Dnes Úterý - oblacno -1°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Do boje o Senát se v Praze pustí vojenský historik Stehlík
Eduard Stehlík. Foto: Michal Louč / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Do boje o Senát se v Praze pustí vojenský historik Stehlík

Společným kandidátem koalice ODS a KDU ČSL pro podzimní senátní volby v senátním obvodu číslo 24 (Praha 9 a 14) bude vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Bude soupeřem Davida Smoljaka (nestr. za STAN), který jako společný kandidát STAN, Pirátů a TOP 09 mandát obhajuje.

Jak uvedl Stehlík na dnešní tiskové konferenci, v horní komoře Parlamentu by se chtěl v případě zvolení především věnovat bezpečnostní politice, zahraničním vztahům a sociálním tématům.

„V poslední době jsme nejen svědky pokusů o přepisování dějin, ale i šíření polopravd a lží, které jsou využívány k rozdmýchávání nenávisti uvnitř české společnosti. Vidíme, že se někteří lidé pokoušejí zpochybňovat základní kameny naší novodobé státnosti, neštítí se útočit proti našim národním hrdinům, ani zpochybňovat morální integritu českého národa,“ uvedl.

„Není to náhoda, vždyť již v dávné minulosti byla jedním z důležitých kroků na cestě k zotročení národa snaha vzít mu jeho významné osobnosti a hrdiny, s nimiž by se mohl ztotožnit, k nimž by mohlvzhlížet a jejichž příklad by chtěl následovat. A nejen mu tyto hrdiny vzít, ale dlouhodobým působením lží ho přesvědčit, že nikdy žádné neměl,“ doplnil důvody své kandidatury.

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) reprezentuje Stehlík demokratické hodnoty. „Je to kandidát s vysokým morálním kreditem a bohatými životními zkušenostmi. Lidé jako on jsou v dnešní době v politice potřeba více než kdykoliv předtím. Jsem si jistý, že v Senátu bude mít možnost ve své práci pokračovat a zasadit se o to, aby se historie naší země neopakovala,“ sdělil Vystrčil.

„Eduarda Stehlíka si velmi vážím. Je prototypem výborného senátora. Znám ho jako vzdělaného a zásadového člověka a jako historik bude pro Senát jistě velký přínosem,“ doplnil předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar.

Historik Stehlík se věnuje především československým vojenským dějinám v období let 1914 až 1956. Byl ředitelem odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany, kde skončil loni. Působil také jako historik Vojenského historického ústavu v Praze, je předsedou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Další články
Nahoru