dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
21°C
Do boje o Senát se v Praze pustí vojenský historik Stehlík
Eduard Stehlík. Foto: Michal Louč / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Do boje o Senát se v Praze pustí vojenský historik Stehlík

Společným kandidátem koalice ODS a KDU ČSL pro podzimní senátní volby v senátním obvodu číslo 24 (Praha 9 a 14) bude vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Bude soupeřem Davida Smoljaka (nestr. za STAN), který jako společný kandidát STAN, Pirátů a TOP 09 mandát obhajuje.

Jak uvedl Stehlík na dnešní tiskové konferenci, v horní komoře Parlamentu by se chtěl v případě zvolení především věnovat bezpečnostní politice, zahraničním vztahům a sociálním tématům.

„V poslední době jsme nejen svědky pokusů o přepisování dějin, ale i šíření polopravd a lží, které jsou využívány k rozdmýchávání nenávisti uvnitř české společnosti. Vidíme, že se někteří lidé pokoušejí zpochybňovat základní kameny naší novodobé státnosti, neštítí se útočit proti našim národním hrdinům, ani zpochybňovat morální integritu českého národa,“ uvedl.

„Není to náhoda, vždyť již v dávné minulosti byla jedním z důležitých kroků na cestě k zotročení národa snaha vzít mu jeho významné osobnosti a hrdiny, s nimiž by se mohl ztotožnit, k nimž by mohlvzhlížet a jejichž příklad by chtěl následovat. A nejen mu tyto hrdiny vzít, ale dlouhodobým působením lží ho přesvědčit, že nikdy žádné neměl,“ doplnil důvody své kandidatury.

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) reprezentuje Stehlík demokratické hodnoty. „Je to kandidát s vysokým morálním kreditem a bohatými životními zkušenostmi. Lidé jako on jsou v dnešní době v politice potřeba více než kdykoliv předtím. Jsem si jistý, že v Senátu bude mít možnost ve své práci pokračovat a zasadit se o to, aby se historie naší země neopakovala,“ sdělil Vystrčil.

„Eduarda Stehlíka si velmi vážím. Je prototypem výborného senátora. Znám ho jako vzdělaného a zásadového člověka a jako historik bude pro Senát jistě velký přínosem,“ doplnil předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar.

Historik Stehlík se věnuje především československým vojenským dějinám v období let 1914 až 1956. Byl ředitelem odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany, kde skončil loni. Působil také jako historik Vojenského historického ústavu v Praze, je předsedou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.


Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

Včera v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

6. července 2020 v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

5. července 2020 v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Další články
Nahoru