Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Do boje o Senát půjde za Piráty v pražském obvodu Eva Tylová
Eva Tylová. Foto: archiv

Do boje o Senát půjde za Piráty v pražském obvodu Eva Tylová

V senátním obvodu č. 17 (Praha 12, Libuš, Zbraslav, Radotín a další městské části) bude za Piráty kandidovat Eva Tylová, kandidaturu dlouholeté pražské političky téměř jednomyslně podpořila členská základna. Tylová se chce v Senátu zaměřit na legislativu v oblasti zmírňování dopadů a adaptačních opatření v souvislosti s klimatickou změnou. Informoval o tom mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. V obvodu 17 je senátorem Pavel Fischer, volby budou za rok. 

„Klimatickou změnu vnímám jako významné téma. Pro realizaci mitigačních a adaptačních opatření však potřebujeme větší oporu v legislativě. Velkým dluhem je neexistence komplexního Klimatického zákona, zatím postupujeme v rámci dílčích zákonů. V současnosti je například v Poslanecké sněmovně projednáván zákon, který umožní rozvoj komunitní energetiky, který ne všichni hráči na energetickém trhu vítají a mohou se ho snažit pozměnit ve svůj prospěch. Je třeba prosazovat znění, které umožňuje vznik energetických komunitních společenství, ale také zabrání energetické chudobě. Energie, kterou vyrobíme ze slunce a větru nám umožní nahradit alespoň část drahého plynu z politicky nestabilních zemí,” uvedla Tylová.

V Senátu chce prosazovat i další opatření v oblasti životního prostředí, která pomohou zlepšit kvalitu ovzduší, čistoty řek, ochranu přírody a krajiny. Velkým rizikem je podle ní pokračující pokles biodiverzity. „To jsou moje tzv. srdcová témata, vzhledem ke svým zkušenostem z radnice i státní správy jsem schopna obsáhnout i další oblasti důležité pro společnost, blízká mi je i např. sociální oblast a podpora handicapovaných,” doplňuje.  

V oblasti životního prostředí působí Eva Tylová více než 30 let, poslední dva roky se věnuje také energetice. V letech 1998–2002 působila jako náměstkyně ministra životního prostředí bez politické příslušnosti, navržená na tuto funkci ekology. V letech 2002–2003 a 2008–2010 pak byla ředitelkou České inspekce životního prostředí.

V zastupitelstvu své domovské MČ Praha 12 působí od roku 2006, v letech 2010 až 2014 a 2018 až 2022 byla místostarostkou. V současné době je také zastupitelkou hlavního města, kde zasedá ve výborech pro životní prostředí, infrastrukturu a energetiku. Tento mandát by v případě svého zvolení do Senátu dala k dispozici.


Autor: Alo

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru