Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do boje o Senát půjde za Piráty v pražském obvodu Eva Tylová
Eva Tylová. Foto: archiv

Do boje o Senát půjde za Piráty v pražském obvodu Eva Tylová

V senátním obvodu č. 17 (Praha 12, Libuš, Zbraslav, Radotín a další městské části) bude za Piráty kandidovat Eva Tylová, kandidaturu dlouholeté pražské političky téměř jednomyslně podpořila členská základna. Tylová se chce v Senátu zaměřit na legislativu v oblasti zmírňování dopadů a adaptačních opatření v souvislosti s klimatickou změnou. Informoval o tom mluvčí pražských Pirátů Michal Polák. V obvodu 17 je senátorem Pavel Fischer, volby budou za rok. 

„Klimatickou změnu vnímám jako významné téma. Pro realizaci mitigačních a adaptačních opatření však potřebujeme větší oporu v legislativě. Velkým dluhem je neexistence komplexního Klimatického zákona, zatím postupujeme v rámci dílčích zákonů. V současnosti je například v Poslanecké sněmovně projednáván zákon, který umožní rozvoj komunitní energetiky, který ne všichni hráči na energetickém trhu vítají a mohou se ho snažit pozměnit ve svůj prospěch. Je třeba prosazovat znění, které umožňuje vznik energetických komunitních společenství, ale také zabrání energetické chudobě. Energie, kterou vyrobíme ze slunce a větru nám umožní nahradit alespoň část drahého plynu z politicky nestabilních zemí,” uvedla Tylová.

V Senátu chce prosazovat i další opatření v oblasti životního prostředí, která pomohou zlepšit kvalitu ovzduší, čistoty řek, ochranu přírody a krajiny. Velkým rizikem je podle ní pokračující pokles biodiverzity. „To jsou moje tzv. srdcová témata, vzhledem ke svým zkušenostem z radnice i státní správy jsem schopna obsáhnout i další oblasti důležité pro společnost, blízká mi je i např. sociální oblast a podpora handicapovaných,” doplňuje.  

V oblasti životního prostředí působí Eva Tylová více než 30 let, poslední dva roky se věnuje také energetice. V letech 1998–2002 působila jako náměstkyně ministra životního prostředí bez politické příslušnosti, navržená na tuto funkci ekology. V letech 2002–2003 a 2008–2010 pak byla ředitelkou České inspekce životního prostředí.

V zastupitelstvu své domovské MČ Praha 12 působí od roku 2006, v letech 2010 až 2014 a 2018 až 2022 byla místostarostkou. V současné době je také zastupitelkou hlavního města, kde zasedá ve výborech pro životní prostředí, infrastrukturu a energetiku. Tento mandát by v případě svého zvolení do Senátu dala k dispozici.


Autor: Alo

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru