dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Do bitvy na Bílé Hoře se zapojí stovky vojáků z celé Evropy
Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře slibuje zajímavou podívanou. Foto: archiv

Do bitvy na Bílé Hoře se zapojí stovky vojáků z celé Evropy

Dělostřelci nebo jezdci na koních se sjedou do Prahy, aby se účastnili největší rekonstrukce bitvy z období třicetileté války na našem území, bitvy na Bílé Hoře. O víkendu 19. a 20. září se pláň u obory Hvězda promění v obrovské bitevní pole a diváci uvidí rekonstrukci historické události, která se v roce 1620 stala zlomem pro české země.

bitva-na-bile-hore-nahled Na akci bude připravené také dobové tržiště a doprovodný program pro děti i dospělé – střelba na terč, naučná stezka, pohled do života vojáků, vystoupení šermířů, dělostřelců a dalších umělců. Slovem bude bitvu provázet herec a moderátor Václav Vydra.

Celodenní program začíná v sobotu i v neděli v poledne, hlavní bitva má start ve 14 hodin. Vstupné platí dospělí 180 a děti 120 korun. Rodinné vstupenky (2+2) se prodávají za pětistovku. Za místenku na tribunu se připlácí k lístku padesát korun.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru