dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Do bezpečnosti silničního provozu investuje Praha 30 milionů
Na přechodech vzniknou další dělící ostrůvky. Foto: Petr Vilgus / Wikimedia Commons

Do bezpečnosti silničního provozu investuje Praha 30 milionů

Hlavní město investuje do bezpečnosti silničního provozu v Praze 30 milionů korun. Peníze půjdou například na úpravu a přisvícení přechodů, zdrsnění vozovek nebo výstavbu zpomalovacích prahů. Investice dnes na svém jednání schválili radní hlavního města.

Kapitálové výdaje dosáhnou 21 milionů korun a jedná se opatření, která si vyžádaly radnice městských částí, jako jsou zpomalovací prahy, vyčkávací ostrůvky nebo nové osvětlení přechodů.

Běžné výdaje budou pět milionů a tyto finance jsou určeny na nestavební úpravy, tedy zvýrazňování dopravního značení nebo zajištění přehlednosti v okolí přechodů.

Celkem čtyři miliony pak půjdou na prevenci. Nejvyšší částka zhruba 8,27 milionů korun půjde na výstavbu dělících ostrůvků. Ty budou například v ulicích V Rovinách a Horáčkova v Praze 4, v Náchodské v Praze 20 u zastávky MHD Stoliňská nebo v Praze 13 v Bavorské ulici u zastávky MHD K Fialce.

Zpomalovací prahy budou stát zhruba 2,3 milionu a budou v ulicích Nikoly Vapcarova a ve Vitošské v Modřanech. Nově přisvětleny budou přechody pro chodce v Ondříčkově na Praze 3, Květnového vítězství na Jižním Městě nebo v Tupolevově v Praze 18. Celkem na přisvětlení město vynaloží 3,5 milionu korun.


Další články
Nahoru