dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Zpravodajství

Do babyboxu v Praze 6 někdo odložil novorozenou holčičku

Do babyboxu na radnici v Praze 6 dnes ráno někdo odložil novorozenou holčičku. V bedýnce byla holčička, čerstvě narozená, oblečená a zabalená v dece. „Na cestu do života dostala od nešťastné maminky dudlík. Je to třetí radniční děťátko z Prahy 6, jedenatřicáté v Praze,“ sdělil zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Holčička od něj dostala jméno Kateřina. Je letošním prvním odloženým dítětem v Česku, celkově už 147.

„Po kom jsem holčičku pojmenoval Kateřina? Po první novinářce, která se po děťátku ptala. Informaci o nalezené holčičce novinářka Kateřina získala z dobře informovaných zdrojů jen několik minut po odložení,“ vysvětlil „babydědek“, jak sám sebe přezdívá Hess.

Speciální schránka zvaná babybox byla v Praze 6 umístěna v létě 2010. Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání a ventilace, a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Museum Kampa: Připomeňme si 50. výročí smrti Jana Palacha

10. ledna 2019 ve 14:24

V pátek 18. ledna si připomeneme předvečer výročí smrti Jana Palacha. Uctěte jeho památku a památku všech lidí, kteří trpěli v době sovětské okupace.

Další články
Nahoru