dnes
Středa - zatazeno
32°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
33°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
27°C
Zpravodajství

Do babyboxu v Praze 6 někdo odložil novorozenou holčičku

Do babyboxu na radnici v Praze 6 dnes ráno někdo odložil novorozenou holčičku. V bedýnce byla holčička, čerstvě narozená, oblečená a zabalená v dece. „Na cestu do života dostala od nešťastné maminky dudlík. Je to třetí radniční děťátko z Prahy 6, jedenatřicáté v Praze,“ sdělil zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Holčička od něj dostala jméno Kateřina. Je letošním prvním odloženým dítětem v Česku, celkově už 147.

„Po kom jsem holčičku pojmenoval Kateřina? Po první novinářce, která se po děťátku ptala. Informaci o nalezené holčičce novinářka Kateřina získala z dobře informovaných zdrojů jen několik minut po odložení,“ vysvětlil „babydědek“, jak sám sebe přezdívá Hess.

Speciální schránka zvaná babybox byla v Praze 6 umístěna v létě 2010. Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání a ventilace, a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

20. srpna 2018 v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru