dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Do babyboxu v Praze 6 někdo odložil chlapečka, dostal jméno Zdeněk
Ilustrační foto: archiv

Do babyboxu v Praze 6 někdo odložil chlapečka, dostal jméno Zdeněk

Do radničního babyboxu v Jilemnického ulici v Praze 6 v pondělí šest minut po devatenácté hodině někdo odložil dítě. Chlapec u sebe neměl žádný dopis, jen modrou deku.

Dítě bylo převezeno na zdravotní prohlídku do motolské nemocnice. „Pojmenoval jsem jej po mnohonásobném mecenáši babyboxů Zdeňkovi Martináskovi, jenž vyrábí v Otnici u Slavkova osvětlení strojů, mimo jiné také světla ke gynekologickým křeslům. Už to ode mne ví a je šťastným kmotrem,“ uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů.  

„Zdenda potvrdil trojčetnost odložených děťátek – 11. srpna to byla holčička v Jičíně, 18. srpna holčička v Liberci, třetí je klučík na radnici Prahy 6. Takže předpokládám krátkou pauzu,“ pokračoval.

Pondělní nalezenec je pátým dítětem nalezeným v bubenečském babyboxu od jeho zřízení v roce 2010. V Česku bylo v těchto speciálních schránkách od jejich zavedení v roce 2008 odloženo už 210 dětí (115 děvčátek a 95 chlapců), za letošní rok jedenáct. V zemi funguje 76 babyboxů.

Nejčastěji se v babyboxech nacházejí novorozenci, v několika případech v nich ale pracovníci přilehlých nemocnic či dalších institucí objevili i mnohem starší děti. Nechtěným „rekordmanem" je takřka dvouletý chlapec, jehož v lednu 2019 odložili v babyboxu v Pelhřimově.


Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru