dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Do babyboxu v centru Prahy někdo odložil holčičku. Je to již devadesáté takto nalezené dítě
Starostka Prahy 2 Jana Černochová u odložené holčičky. Foto: archiv Ludvíka Hesse

Do babyboxu v centru Prahy někdo odložil holčičku. Je to již devadesáté takto nalezené dítě

Ve čtvrtek odpoledne někdo odložil v centru Prahy malou holčičku do takzvaného babyboxu. Těchto vyhřívaných skříněk je v Česku 57 a jsou téměř výhradně v nemocnicích. V Praze však existují dva radniční babyboxy – na úřadu MČ v Praze 2 a 6. A právě u radnice „dvojky“ na rohu Náměstí Míru a ulice Jugoslávské byla holčička včera odložena.

Dítě, které není novorozenětem, bylo odvezeno sanitkou do Dětského areálu Karlov vzdáleného jen pár set metrů od radničního babyboxu.

Holčička by měla být v pořádku. Dostane jméno Jana podle starostky Prahy 2 Jany Černochové, která před třemi lety instalaci skříňky iniciovala.

Anketa

Schvalujete existenci babyboxů?

96.7%
(96.7%)
3.3%
(3.3%)
Babyboxy fungují v České republice osm let. Ludvík Hess, který je veřejností vnímám jako nevlastní dědeček odložených dětí, instaloval první babybox při příležitosti Mezinárodního dne dětí – 1. června 2005 – v Gyn Centru v pražském Hloubětíně. V metropoli jsou vyhřívané bedýnky celkem tři, kromě Hloubětína také u zmiňovaných dvou radnic.

Janička je devadesátým takto odloženým dítětem. „Každý příběh odloženého děťátka je jiný, ale vždy smutný,“ podotkl zakladatel babyboxů Ludvík Hess, který má přezdívku Babydědek.


Další články
Nahoru