Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Do babyboxu u radnice Prahy 6 někdo vložil chlapečka, dostal jméno Libor
Bybybox na radnici. Zdroj foto: MČ Praha 6

Do babyboxu u radnice Prahy 6 někdo vložil chlapečka, dostal jméno Libor

V pátek odpoledne ve 12:26 hodin se v babyboxu u radnice Prahy 6 našel novorozenec. Informoval o tom Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v České republice. 

„Je to osmé dejvické radniční děťátko, čtvrtý kluk. Libor byl oblečený celý v bílém, na pohled zdravý a dokonce měl přiložený balíček plen. Skóre kluci versus holky je nyní 116:140 ve prospěch holek,“ uvedl Hess. 

Kmotr klučíka Libor Vávra, prezident Soudcovské unie, je podle Hesse dvacet let rádcem spolku Babybox nejen v právních otázkách, ale i v záležitostech mediálních. 

„Libor Vávra oslavil 17. října 60. narozeniny, a tak kmotrovství je dodatečnou připomínkou. Spolek Babybox již jednou navrhl Libora Vávru jako Ústavního soudce,“ dodal Hess.

Anketa

Schvalujete existenci babyboxů?

99%
(99%)
1%
(1%)
Babybox je novorozenecký inkubátor, vytápěná a ventilovaná schránka s 37 stupni, snímaná uvnitř kamerou, do které mohou rodiče anonymně odložit své nechtěné dítě.

Signalizací je napojen na stálou službu, čidla reagují na světlo i zvuk a ihned vyrozumí obsluhující personál o tom, že se dvířka babyboxu otevřela i uzavřela a že vanička byla zatěžkána.

Zároveň odchází signál do mobilních telefonů předem určených kontaktů. Stav dítěte a časy jsou zaznamenávány elektronicky a obrazově. Ten, kdo dítě vkládá, zůstává v anonymitě.

V Praze jsou celkem čtyři babyboxy. Kromě Libeňského zámku také u radnice Prahy 6, další v Šrobárově ulici na objektu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a babybox je také na budově radnice Prahy 2 na náměstí Míru. 


Autor: Lucie Rychlá

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru