dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
26°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
Do programu na odstraňování graffiti se v Praze 5 mohou hlásit i soukromí majitelé domů
Ilustrační foto: archiv

Do programu na odstraňování graffiti se v Praze 5 mohou hlásit i soukromí majitelé domů

Antigraffiti program městské části Praha 5 se po obecních objektech otevírá soukromým vlastníkům domů. V současnosti radnice eviduje více než třicítku zájemců a vyřizuje formality vedoucí k uzavření smlouvy s účastníky programu. 

Na antigraffiti program je v letošním rozpočtu pátého obvodu vyčleněno 3,5 milionu korun. „Vyzýváme zájemce, aby se do programu přihlásili, jak postupovat, najdou na webových stránkách radnice www.praha5.cz,“ informoval radní Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

Jak systém zaměřující se na odstraňování nelegálních sprejových nástřiků ve stručnosti funguje? Zájemci o účast v projektu mohou požádat o zařazení do programu prostřednictvím e-mailu info@5antigraffiti.cz. Při splnění podmínek programu a podpisu smlouvy radnice zajistí a uhradí ochranný antigraffiti nátěr na objektu. Na náklady městské části budou po dobu platnosti programu nelegální graffiti z budov i odstraňovány.

Jednou z důležitých podmínek pro majitele nemovitosti před přijetím do programu je zajištění opravené a čisté fasády do výše zhruba tří metrů. A to na části objektu viditelné a přístupné z veřejných komunikací či jiných veřejně dostupných míst. Radnice Prahy 5 chce řešit problematiku sprejerství šířeji, nejen zmíněným programem či represí. Například loni dostaly děti možnost projevit své výtvarné umění na nevyužité zdi u Radlické ulice.

„Chtěl bych požádat občany, aby nám pomohli najít další vhodné prostory nejen pro malůvky dětí, ale i pro oficiální graffiti plochy. Ty velmi pravděpodobně nebudou v majetku městské části, ale třeba městských firem, se kterými pak můžeme jednat o výpůjčce,“ dodal Lukáš Herold.

Sprejeři svými výtvory často hyzdí veřejný prostor. Radnice proto hledá vhodné plochy pro legální graffiti.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru