dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Do programu na odstraňování graffiti se v Praze 5 mohou hlásit i soukromí majitelé domů
Ilustrační foto: archiv

Do programu na odstraňování graffiti se v Praze 5 mohou hlásit i soukromí majitelé domů

Antigraffiti program městské části Praha 5 se po obecních objektech otevírá soukromým vlastníkům domů. V současnosti radnice eviduje více než třicítku zájemců a vyřizuje formality vedoucí k uzavření smlouvy s účastníky programu. 

Na antigraffiti program je v letošním rozpočtu pátého obvodu vyčleněno 3,5 milionu korun. „Vyzýváme zájemce, aby se do programu přihlásili, jak postupovat, najdou na webových stránkách radnice www.praha5.cz,“ informoval radní Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

Jak systém zaměřující se na odstraňování nelegálních sprejových nástřiků ve stručnosti funguje? Zájemci o účast v projektu mohou požádat o zařazení do programu prostřednictvím e-mailu info@5antigraffiti.cz. Při splnění podmínek programu a podpisu smlouvy radnice zajistí a uhradí ochranný antigraffiti nátěr na objektu. Na náklady městské části budou po dobu platnosti programu nelegální graffiti z budov i odstraňovány.

Jednou z důležitých podmínek pro majitele nemovitosti před přijetím do programu je zajištění opravené a čisté fasády do výše zhruba tří metrů. A to na části objektu viditelné a přístupné z veřejných komunikací či jiných veřejně dostupných míst. Radnice Prahy 5 chce řešit problematiku sprejerství šířeji, nejen zmíněným programem či represí. Například loni dostaly děti možnost projevit své výtvarné umění na nevyužité zdi u Radlické ulice.

„Chtěl bych požádat občany, aby nám pomohli najít další vhodné prostory nejen pro malůvky dětí, ale i pro oficiální graffiti plochy. Ty velmi pravděpodobně nebudou v majetku městské části, ale třeba městských firem, se kterými pak můžeme jednat o výpůjčce,“ dodal Lukáš Herold.

Sprejeři svými výtvory často hyzdí veřejný prostor. Radnice proto hledá vhodné plochy pro legální graffiti.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Včera v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Včera v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

25. listopadu 2020 ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

25. listopadu 2020 v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru