Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Do akce Ukliďme Česko se v Praze 9 zapojí i bezdomovci
1 duben
Víkend
Odvoz odpadků po úklidu v okolí Proseckého rybníku. Foto: P9

Do akce Ukliďme Česko se v Praze 9 zapojí i bezdomovci

1. 4. 2023
V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko se bude odstraňovat za pomoci dobrovolníků nepořádek i z řady lokalit v metropoli. V Praze 9 tradičně pořádá úklidové akce pod heslem Pojďme spolu uklidit Devítku i radnice. Občané mohou jít sbírat odpad a čistit veřejný prostor spolu se členy rady a starostou Tomášem Portlíkem (ODS). Zapojují se i lidé bez domova. Informovala o tom mluvčí městské části Hana Boříková. Radnice podle ní zajistí pytle, rukavice a odvoz odpadu.

První akce se odehrála minulou sobotu 25. března v parku Na Jetelce a okolí. „Pomohli nám i naši bezdomovci, o které se staráme v rámci unikátního programu devítkové Homeless Blues. Lidé bez domova za ubytování ve stavebních buňkách udržují v Praze 9 pořádek. V sobotu jsme nasbírali plný kontejner odpadků. Nacházeli jsme kabely, oblečení, pet láhve, plechovky, spoustu igelitových tašek a oblečení,“ popsala mluvčí.

Další úklidová mise se koná tuto sobotu 1. dubna, kdy si občané mohou přijít „zauklízet“ se starostou Tomášem Porlíkem. Tentokrát na Klíčově. Sraz je v 9 hodin u hotelu Ivka.

Opět se přidají i lidé bez doma, z nichž někteří vlastně domov našli, a to právě na Klíčově. „Starají se o ovocný sad, kde pořádáme moštobraní, chovají tu ovce a loni jsme jim koupili traktor. Oni teď na oplátku se starostou nasadí rukavice a pustí se do díla,“ sdělil Portlík. Na Klíčov dorazí i skauti z Prahy 9, po práci je připraveno opékání buřtů.


Autor: puc

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Víkend s muškáty v botanické zahradě v Troji

25. května 2023 v 09:23

Botanická zahrada hl. m. Prahy na letošní rok opět připravila ve spolupráci se členy Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pelargonie oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny budou k vidění a k mání od pátku 26. do neděle 28. května v Horní zahradě...

Žluté lázně otevřou dětský koutek

24. května 2023 ve 12:07

Žluté lázně v Podolí nabídnou dětem pestrý program v neděli 28. května. Hosty areálu čeká zábavné odpoledne plné hudby, her, sportu a soutěží. Své brány zároveň otevře dětský koutek, kde mohou děti využít kromě herních prvků také brouzdaliště se slanou vodou. Dětský den začne v půl druhé odpoledne...

Coca-Cola Dětský den Prahy 14

24. května 2023 v 09:29

Michal Nesvadba přijde děti pobavit, roztancovat a rozesmát v sobotu 27. května od 14 do 18 hodin do Parku U Čeňku

Den dětí s ISZ v Praze 9

23. května 2023 ve 14:36

Den dětí s ISZ se koná v sobotu 27. května od 13 hodin v Parku Přátelství. Na děti čekají pohádky, discohrádky, koncert a soutěže. Složky ISZ ukáží svoji práci.

Žižkovské mezidvorky 2023

23. května 2023 v 06:23

Další ročník sousedského festivalu Žižkovské mezidvorky se koná v sobotu 27. května.

Praha 11 zve na Den dětí na Chodovské tvrzi

22. května 2023 v 09:18

Přijďte oslavit Den dětí k Chodovské tvrzi. Čekají na vás herní odpoledne plné zábavy se sladkou odměnou, výtvarné tvoření a koncert kapely Chytej ušima.

Lesopark Letňany přivítá děti i rodiče

22. května 2023 v 06:48

Dva dny plné zábavy, hudby a soutěží pro malé i velké se konají v pátek 26. a v sobotu 27. května.

Praha 14 zve děti na rybářské závody

19. května 2023 v 11:38

Dětské rybářské závody se konají v Praze 14 zítra, 20. května, u Kyjského rybníka.

Praha 6: Na farmářské trhy pro cibulky

19. května 2023 v 08:47

Cibuloviny získané při likvidaci jarních výsadeb ze záhonů na šestce jsou vyšlechtěny jako hybridy. To znamená, že v první generaci bohatě kvetou, následně tuto schopnosti ztrácejí, proto se neuskladňují pro další použití ve veřejné zeleni.

Pohádka o Pejskovi a kočičce na zahradě Trmalovy vily

18. května 2023 v 11:42

Praha 10 se letos věnuje odkazu Josefa Čapka, který je nejen slavným grafikem a knižním ilustrátorem, ale zároveň patří k zakladatelům moderního českého malířství.

Další články
Nahoru