dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C

Dny žižkovského kulturního dědictví připomínají kulturní památky v Praze 3

Pátý ročník Dnů žižkovského kulturního dědictví s podtitulem „Památky v novém“ představuje pestrý program, který se koná v různých částech třetí městské části. Akce potrvá až do 22. října.

Přímo v prostorách nákladového nádraží se chystají zajímavé akce, které unikátní funkcionalistickou budovu připomenou prostřednictvím divadelních her, přednášek, městských slavností či workshopů – 25. září zde proběhne Atelier NNŽ!, prezentace teoretických a praktických výstupů na téma transformování bývalých industriálních prostor se zcela jiným využitím, 17. října zažije poprvé divadelní premiéru Hra o Nádraží, pásmo divadelních miniinscenací, 30. září Večírek nezávislého divadla vol. 2, ve dnech 19. a 20. října multižánrový program Nádraží letí, díky němuž si malí i velcí návštěvníci užijí pravou městskou bojovku, jízdu rikšami, hudbu i divadlo.

V prostorách kultovního výčepu U vystřelenýho oka ostatně můžete navštívit různé akce – 10. září se zde uskuteční workshop na téma Propojení odpočinkových zelených koridorů s kulturou a výtvarnem ve spolupráci se SUPŠ a AVU, zakončený koncertem skupiny The Platic People Of The Universe, 19. září už od 10 hodin je naplánováno Sochařské sympozium, které vyvrcholí od 19 hodin vystoupením Tata Bojs.

Zmiňovaný Ostrov her a čtení Tapatan nabídne 16. a 23. září povídání na téma Pojďte dál – Co skrývají a netají útroby funkcionalistického domu v památkové zóně Žižkov, 3. října se můžete zúčastnit vernisáže Narodil se ostrov – výstavy prací studentů VOŠUP Žižkov.

Jako každý ročník nebudou chybět ani komentované vycházky, tentokráte na Novém Židovském hřbitově a na Židovském hřbitově (6. října). 22. října zde též proběhne přednáška, která seznámí veřejnost s nominací kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na zápis do Seznamu kulturního dědictví Unesco.


Vánoční jarmark magistrátu ve Škodově paláci

Dnes v 15:26

Třetí ročník jarmarku se koná ve středu 13. prosince od 10 do 17 hodin.

Ulice Za Ovčínem v Lochkově projde rekonstrukcí

Dnes ve 12:47

Rada Prahy dnes schválila vítěze výběrového řízení na kompletní opravu ulice Za Ovčínem v městské části Praha-Lochkov. Stala se jím společnost Cetus Plus, a. s., s nabídkovou cenou 14 723 139 korun bez DPH. 

Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí: Nepojedou tramvaje

Dnes ve 12:32

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde ve středu 13. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin a ve čtvrtek 14. prosince od 0.35 hodin do 4.30 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Nákladové nádraží Žižkov – Hlavní nádraží a Flora – Olšanské náměstí, a to vždy pouze...

Operní árie na Bastionu

Dnes v 09:28

Závěrečný večer hudebního cyklu Hudba na hradbách, který pořádá radnice Prahy 2 zdarma, se koná 17. prosince v Bastionu novoměstských hradeb. 

Praha 3 zve na Adventní koncert 2017

Dnes v 09:18

Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová zve na Adventní koncert v pátek 15. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Radnice zrestaurovala plastiku. Čistý bruselský styl najdete v Praze 10

Dnes v 07:32

Plastika Rychlost od Jiřího Nováka byla instalována v roce 1961 a reprezentuje čistý tzv. bruselský styl. Dlouhodobé restaurování významné plastiky bylo ukončeno a veřejnost ji může vidět před základní školou V Rybníčkách v Praze 10.

Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov: V noci nepojedou tramvaje

Dnes v 07:25

Ve středu 13. prosince dojde od 0.35 hodin do 2.35 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov v uvedeném směru.

Běžecká škola Prahy 10. Zdarma

Dnes v 07:09

Běžeckou školu můžete navštívit zdarma každé úterý až do 23. prosince od 18 hodin v Malešickém parku.

Komentovaná vycházka po Olšanských hřbitovech

Dnes v 07:06

Vycházka ve středu 13. prosince bude tematicky zaměřena na historii tohoto pohřebiště a především na několik nejvýznamnějších hrobů, které se na Olšanech nacházejí – například hrobku rodiny Hrdličkovy, hrob Jana Palacha, hrob sester Klenkových, hrobku rodiny Waldek und Hordt či hrob Josefa...

Cyklisté v centru Prahy blokovali ulici, odmítají zákaz kol na pěších zónách

Dnes v 00:16

Cyklisté včera v podvečer na protest proti plánovanému zákazu jízdy na kole v centru Prahy na několik minut zablokovali Křižovnickou ulici v první městské části. Blokádě předcházela společná jízda ulicemi, uvedla ČTK.

Požár chaty v Jinonicích

Včera ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

Včera v 19:46

Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze. 

Praha 3: Křest alba Beaty Hlavenkové

Včera v 19:16

Ve středu 13. prosince si diváci užijí Vánoce, koledy, sólovou a čtyřruční klavírní hru, podmanivou hudbu plnou hudebních hádanek při křtu alba Beaty Hlavenkové.

Vánoce s Klokanem na stadionu

Včera v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Další krátké zprávy
Nahoru