Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Dny životního prostředí Prahy 14 zvou na program děti i dospělé

Světový den životního prostředí je připomínkový den OSN, pořádaný od roku 1974 vždy 5. června. Upozorňuje na vzrůstající problémy životního prostředí od znečišťování vod a globální změny klimatu po udržitelnou spotřebu nebo ilegální obchod se zvířaty.

V rámci této kampaně pořádá radnice Prahy 14 akce pro dospělé i děti.

Ekologické odpoledne v H55
Pondělí 5. června
od 16 do 18 hodin – zahrada H55 Ekohrátky pro děti 5–9 let a rodiče – workshop zaměřený na využití odpadového materiálu (víčka, dřívka od nanuků, kartonové obaly…) pro vytváření dekoračních výrobků.

od 17 do 18 hodin – kavárna H55 diskuze s odborníkem z Energetického regulačního úřadu Ladislavem Havlem na téma energošmejdi a jak se jim bránit a odborníky na životní Marií Petrovou a Jarmilou Cikánkovou.

od 18 do 20 hodin – zahrada H55– posezení u ohně s organizátory skupin místních dobrovolnických úklidů, které probíhají v rámci kampaně Chceme tu mít čisto.

Komentovaná vycházka přes meandry Rokytky
Úterý 6. června od 16.30 hodin: Vydejte se přes meandry Rokytky se specialistou vodních toků. Komentovaná vycházka, kterou provede Jiří Karnecki, z Oddělení péče o zeleň MHMP.

Komentovaná prohlídka mokřadu v areálu společnosti Coca Cola v Kyjích
Čtvrtek 8. června od 16 hodin: Nenechte si ujít ani komentovanou prohlídka mokřadu v areálu Coca Cola v Kyjích a seznamte se s vývojem tohoto projektu i s novou načnou stezkou pro školy.

dny-zivotniho-prostredi


Autor: Alo

Praha 6: Červen v Letním kině

Dnes ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

První červnový den nepoteče voda v Nuslích

Dnes v 08:38

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na 1. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražský profesionální hasičský sbor slaví. Na náplavce najdete výstavu

Včera ve 14:20

Úctyhodných 170 let již uplynulo od založení pražského hasičského profesionálního sboru a při této příležitosti se v průběhu letošního roku koná několik symbolických akcí. Jednou z nich je výstava fotografií nazvaná Pražští hasiči nového tisíciletí, která bude slavnostně zahájena 31. května v 17...

Den zdraví před radnicí

Včera ve 13:20

Praha 13 zve ve středu 14. června na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Další články
Nahoru