Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Muži (ale třeba i jejich partnerky) si mohli nechat poradit od lékařů z fakultní Thomayerovy nemocnice, která akci pořádala společně s Prahou 4, o způsobu vyšetření prostaty. Dozvěděli se více o příznacích nemoci, léčbě a také vše o novém screeningu prostaty, který funguje již od ledna letošního roku a má za cíl časný záchyt karcinomu prostaty.

Muži nad padesát let si mohli nechat odebrat krev ke stanovení PSA. Tento prostatický specifický antigen se používá k včasnému zjištění rizika rakoviny prostaty a k vyhodnocení účinnosti léčby.

„Chceme zvyšovat zdravotní gramotnost, budeme pokračovat s dalšími preventivními akcemi, které by měly pomoci odbourat strach lidí. Je potřeba chodit na prohlídky včas a není třeba se pak bát,“ uvedl radní Prahy 4 pro sociální a zdravotní oblast Radek Lacko (ANO).

„Jsem rád, že se taková akce koná, prevence je důležitá. Covidovou pandemií se začala zanedbávat, což potvrzují získaná data,“ dodal.


Autor: red

Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Dnes ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru