dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Dny Prahy 5: Vzniká nová tradice, zapojí se místní kluby, spolky i organizace

Dny Prahy 5: Vzniká nová tradice, zapojí se místní kluby, spolky i organizace

Pátá městská část zakládá novou tradici – Dny Prahy 5, jejichž první ročník proběhne 15. až 22. února. Do týdenní akce se vedle radnice zapojí především místní kluby, spolky, organizace i velvyslanectví, jež v rámci bohatého programu nabídnou desítky akcí. Únorový termín, který vychází z data 22. února 1903, kdy byl Smíchov povýšen na město, nabídne i masopustní veselí.

Pátá městská část bude slavit. Ve dnech 15. až 22. února proběhnou Dny Prahy 5, které by se do budoucna měly stát tradicí. Do týdenní akce se s desítkami akcí připojují místní kluby, spolky, organizace i velvyslanectví, jež nabídnou nejrůznější a bohatý program – přes vycházky, přednášky, koncerty až po akce pro děti a sportovní zážitky. Souhrnný přehled desítek aktivit bude průběžně doplňován na webových stránkách http://dnyprahy5.praha5.cz, informace budou k dispozici i na https://www.facebook.com/dnyprahy5.

„Chceme, aby se Dny Prahy 5 staly příležitostí, kdy si obyvatelé budou moci připomenout sounáležitost s místem, kde žijí, vyrůstají, stárnou a vychovávají své děti. Kdy si budou moci uvědomit bohatou historii naší městské části i úžasnou práci našich předků. Dny Prahy 5 mají být celospolečenskou a komunitní akcí, během níž se můžete setkat se sousedy, seznámit se s aktivitami místních spolků a organizací a třeba i najít nové známé a přátele,“ uvedl starosta Radek Klíma (TOP 09).

„Dny Prahy 5 nemají být ,radniční´akcí, byť radnice je, a pravděpodobně vždy bude, jejich hlavním organizátorem. Věřím, že v dalších letech si je vezmou za své sami obyvatelé pětky a stanou se součástí života naší městské části. Děkuji všem, kteří se prvního ročníku zúčastní – bez jejich zájmu a aktivity by tato úžasná akce nemohla proběhnout,“ dodal.

Městská část připraví i masopustní veselí

Součástí Dnů Prahy 5 budou i akce, které každoročně pořádá radnice Prahy 5. Konkrétně se jedná o vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže „Talent roku“, 2. ročníku soutěže „Sportovec roku“ a předávání čestných občanství.

Nově bude městská část organizovat i Masopust, který proběhne v neděli 19. února v parku Portheimka. Akce s názvem „Masopust aneb všechny tváře Prahy 5“ se zúčastní o velvyslanectví, sídlící na území městské části.

Masopustu budou předcházet masopustní trhy s tématem Hostina a česká zabijačka, které na nám. 14. října poběží od 16. února. Masopustní veselí připravil v Hlubočepech i spolek Prokopovo (18. 2.), v Košířích spolek MaM (22. 2.) a na Smíchově v Kinského sadech Městská knihovna (22. 2.).

dny-prahhy-5-nahled


V Náprstkově muzeu se představí nová kniha o antropologii

Včera v 15:26

V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur se uskuteční ve čtvrtek 28. února od 17:30 hodin uvedení knihy Martina Soukupa Antropologie: teorie, koncepty a osobnosti. 

Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Adrienne Bensonová: Pod rozpáleným sluncem

Včera v 08:16

Ponořte se do silného příběhu z exotické Keni. Kniha sleduje spletité, vzájemně se protínající osudy tří žen. Leona, osamělá americká antropoložka, žije na africkém venkově poblíž Naroku. Poté, co neplánovaně otěhotní, porodí v odlehlé masajské vesnici holčičku, ke které necítí žádnou...

Božský čtvrtek na Benátské! přinese Zlaté slavíky i punk-rockový večírek!

Včera v 08:01

I když se hudební festival Benátská! s Impulsem koná v libereckém areálu Vesec až za pět měsíců, organizátoři už nyní lákají na zajímavá jména a vybízejí k včasnému nákupu vstupenek za výhodnější cenu.

Jan Čmejla vystoupí na radnici

20. února 2019 v 09:35

Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží Jan Čmejla, vystoupí v hlavním sálu historické Nuselské radnice ve středu 6. března od 17 hodin.

Další články
Nahoru