dnes
Pondělí - polojasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
20°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Dny Prahy 5: Vzniká nová tradice, zapojí se místní kluby, spolky i organizace

Dny Prahy 5: Vzniká nová tradice, zapojí se místní kluby, spolky i organizace

Pátá městská část zakládá novou tradici – Dny Prahy 5, jejichž první ročník proběhne 15. až 22. února. Do týdenní akce se vedle radnice zapojí především místní kluby, spolky, organizace i velvyslanectví, jež v rámci bohatého programu nabídnou desítky akcí. Únorový termín, který vychází z data 22. února 1903, kdy byl Smíchov povýšen na město, nabídne i masopustní veselí.

Pátá městská část bude slavit. Ve dnech 15. až 22. února proběhnou Dny Prahy 5, které by se do budoucna měly stát tradicí. Do týdenní akce se s desítkami akcí připojují místní kluby, spolky, organizace i velvyslanectví, jež nabídnou nejrůznější a bohatý program – přes vycházky, přednášky, koncerty až po akce pro děti a sportovní zážitky. Souhrnný přehled desítek aktivit bude průběžně doplňován na webových stránkách http://dnyprahy5.praha5.cz, informace budou k dispozici i na https://www.facebook.com/dnyprahy5.

„Chceme, aby se Dny Prahy 5 staly příležitostí, kdy si obyvatelé budou moci připomenout sounáležitost s místem, kde žijí, vyrůstají, stárnou a vychovávají své děti. Kdy si budou moci uvědomit bohatou historii naší městské části i úžasnou práci našich předků. Dny Prahy 5 mají být celospolečenskou a komunitní akcí, během níž se můžete setkat se sousedy, seznámit se s aktivitami místních spolků a organizací a třeba i najít nové známé a přátele,“ uvedl starosta Radek Klíma (TOP 09).

„Dny Prahy 5 nemají být ,radniční´akcí, byť radnice je, a pravděpodobně vždy bude, jejich hlavním organizátorem. Věřím, že v dalších letech si je vezmou za své sami obyvatelé pětky a stanou se součástí života naší městské části. Děkuji všem, kteří se prvního ročníku zúčastní – bez jejich zájmu a aktivity by tato úžasná akce nemohla proběhnout,“ dodal.

Městská část připraví i masopustní veselí

Součástí Dnů Prahy 5 budou i akce, které každoročně pořádá radnice Prahy 5. Konkrétně se jedná o vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže „Talent roku“, 2. ročníku soutěže „Sportovec roku“ a předávání čestných občanství.

Nově bude městská část organizovat i Masopust, který proběhne v neděli 19. února v parku Portheimka. Akce s názvem „Masopust aneb všechny tváře Prahy 5“ se zúčastní o velvyslanectví, sídlící na území městské části.

Masopustu budou předcházet masopustní trhy s tématem Hostina a česká zabijačka, které na nám. 14. října poběží od 16. února. Masopustní veselí připravil v Hlubočepech i spolek Prokopovo (18. 2.), v Košířích spolek MaM (22. 2.) a na Smíchově v Kinského sadech Městská knihovna (22. 2.).

dny-prahhy-5-nahled


Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

Dnes v 09:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

Pražská muzea 1918 – 2018: Muzea a galerie se připojují k výročí vzniku republiky speciální akcí

Dnes v 09:00

V rámci oslav 100. výročí založení Československa pražská muzea a galerie připravily během víkendu 27.–28. října vstup zdarma či za symbolické vstupné a doprovodné programy.

Po stopách osmiček v Praze 3: Cesta k Mnichovu labyrintem československé vojenské strategie

Včera ve 20:27

Přednáška historika Vojenského historického ústavu Praha, PhDr. Karla Straky, PhD., v Kulturním centru Vozovna ve čtvrtek 18. října od 17 hodin.

Na vycházku zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 07:50

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Výstava: Po velké válce. Nová Evropa 1918-1923

13. října 2018 ve 20:15

Evropská síť paměť a solidarita ve spolupráci s městskou částí Praha 6 a Fakultou stavební ČVUT zvou na venkovní výstavu „Po velké válce. Nová Evropa 1918–1923”, která bude k vidění před budovou v Kampusu Dejvice při ulici Thákurova.

Praze 9: Valerie Zawadská a Karel Bláha: Tak to je život…

13. října 2018 v 08:43

Program písní, povídání a recitace s názvem Tak to je život… uvidíte v obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9. Vstup zdarma.

Další články
Nahoru