dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Dny Prahy 5: Vzniká nová tradice, zapojí se místní kluby, spolky i organizace

Dny Prahy 5: Vzniká nová tradice, zapojí se místní kluby, spolky i organizace

Pátá městská část zakládá novou tradici – Dny Prahy 5, jejichž první ročník proběhne 15. až 22. února. Do týdenní akce se vedle radnice zapojí především místní kluby, spolky, organizace i velvyslanectví, jež v rámci bohatého programu nabídnou desítky akcí. Únorový termín, který vychází z data 22. února 1903, kdy byl Smíchov povýšen na město, nabídne i masopustní veselí.

Pátá městská část bude slavit. Ve dnech 15. až 22. února proběhnou Dny Prahy 5, které by se do budoucna měly stát tradicí. Do týdenní akce se s desítkami akcí připojují místní kluby, spolky, organizace i velvyslanectví, jež nabídnou nejrůznější a bohatý program – přes vycházky, přednášky, koncerty až po akce pro děti a sportovní zážitky. Souhrnný přehled desítek aktivit bude průběžně doplňován na webových stránkách http://dnyprahy5.praha5.cz, informace budou k dispozici i na https://www.facebook.com/dnyprahy5.

„Chceme, aby se Dny Prahy 5 staly příležitostí, kdy si obyvatelé budou moci připomenout sounáležitost s místem, kde žijí, vyrůstají, stárnou a vychovávají své děti. Kdy si budou moci uvědomit bohatou historii naší městské části i úžasnou práci našich předků. Dny Prahy 5 mají být celospolečenskou a komunitní akcí, během níž se můžete setkat se sousedy, seznámit se s aktivitami místních spolků a organizací a třeba i najít nové známé a přátele,“ uvedl starosta Radek Klíma (TOP 09).

„Dny Prahy 5 nemají být ,radniční´akcí, byť radnice je, a pravděpodobně vždy bude, jejich hlavním organizátorem. Věřím, že v dalších letech si je vezmou za své sami obyvatelé pětky a stanou se součástí života naší městské části. Děkuji všem, kteří se prvního ročníku zúčastní – bez jejich zájmu a aktivity by tato úžasná akce nemohla proběhnout,“ dodal.

Městská část připraví i masopustní veselí

Součástí Dnů Prahy 5 budou i akce, které každoročně pořádá radnice Prahy 5. Konkrétně se jedná o vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže „Talent roku“, 2. ročníku soutěže „Sportovec roku“ a předávání čestných občanství.

Nově bude městská část organizovat i Masopust, který proběhne v neděli 19. února v parku Portheimka. Akce s názvem „Masopust aneb všechny tváře Prahy 5“ se zúčastní o velvyslanectví, sídlící na území městské části.

Masopustu budou předcházet masopustní trhy s tématem Hostina a česká zabijačka, které na nám. 14. října poběží od 16. února. Masopustní veselí připravil v Hlubočepech i spolek Prokopovo (18. 2.), v Košířích spolek MaM (22. 2.) a na Smíchově v Kinského sadech Městská knihovna (22. 2.).

dny-prahhy-5-nahled


Jáchym Topol představí knižní rozhovor s Ladislavem Heryánem

Včera v 18:10

Knižní rozhovor nazvaný U Božího mlýna bude představen 18. prosince od 19 hodin v Knihovně Václava Havla v Ostrovní ulici 13, Praha 1. Ladislav Heryán je populární katolický kněz, který miluje bibli i rockovou hudbu. Málokdo dokáže přiblížit dnešním lidem prastaré kouzlo Vánoc...

Čtení z textů Václava Havla v divadle

8. prosince 2018 v 09:27

V úterý 18. prosince uběhne sedm let od smrti Václava Havla. Od 17 do 21 hodin bude v divadle Alfred ve dvoře probíhat pátý ročník „Čtení z Havla“. Akci organizátoři plánují především jako klidné zastavení nad myšlenkovou i politickou alternativou, kterou texty představují. Pozváni jsou všichni,...

Další články
Nahoru