Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský životPro dětiSetkání

Dny Prahy 15: Sousedské setkání v Hostivaři

17. 9. 2022
Kozinovo náměstí a areál ZŠ Hostivař se v sobotu 17. září stanou místem sousedského setkání. vystoupení orientálních tanečnic, hudebních skupin, taneční vystoupení Baráčníků, program pro děti.

Program na pódiu od 14 hodin:
14:00 – oficiální zahájení Dnů Prahy 15
14:15 – vystoupení kapely MANIAC (punk-rocková skupina, která vyhrála v soutěži mladých rockových kapel v rozhlasové hitparádě)
15:00 – vystoupení klubů, spolků
16:00 – vystoupení Jolana Szajevská a Roberto Caporali
16:30 – vystoupení klubů, spolků
17:00 – Hostivařský dechový orchestr ZUŠ
17:30 – vystoupení klubů, spolků
18:00 – vystoupení kapely SESKUPENÍ ZA ÚČELEM (skupina hudebníků, která nabízí žánrově rozsáhlý repertoár od českých i zahraničních interpretů)

Dále vás čeká vystoupení orientálních tanečnic Sokola Hostivař, In Dance, taneční vystoupení Baráčníků, a sportovní ukázky korejského bojového umění TAEHAN Praha, gymnastek ZŠ Hostivař, TJ Calipso, a SK Triumf.

Tentokrát organizátoři mysleli i na čtyřnohé mazlíčky, pro které bude vyčleněn samostatný prostor. Najdou zde speciální psí restauraci, ukázky agility a jsou připraveny i soutěže o hodnotné ceny.

Občerstvení:
O občerstvení se letos postarají místní pivovary Hostivar a Vik, Putyka Na Kačabce, Zdravá jídelna Toulcova dvora, Obec baráčníku Horní Měcholupy, Růžový transportér a svůj stánek zde bude mít i Poctivá marmeláda a vinařství Šplíchal.

Doprovodný program:
Celý areál školy bude věnovaný dětem. Najdou zde různé atrakce, těšit se mohou například na netradiční skákací hrad, na jízdu s RC modely, workshopy a díly a mnoho dalšího.

Dílny a workshopy připraví i místní spolky.


Autor: Cen

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Betlémování v Letňanech

Dnes v 09:37

Víkend v obřadní síni radnice Prahy 18 zve na druhý ročník Letňanského betlémování, které pořádá spolek Letňany hravě.

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 zve k Adventnímu zpívání na Kozím plácku

5. prosince 2023 ve 14:53

Ve čtvrtek 7. prosince se můžete připojit k Adventnímu zpívání.

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Goethe-Institut zve na udržitelné Vánoce

4. prosince 2023 ve 14:37

Vánoce coby svátky konzumu: o tom, že to tak být nemusí, chce českou i mezinárodní veřejnost přesvědčit Goethe-Institut. Ten v sobotu 9. prosince nabídne celou řadu kreativních workshopů pro děti i dospělé s vánoční a zároveň ekologickou tématikou. Vstup je volný.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Další články
Nahoru