Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dny Prahy 15 i letos lákají na několik akcí
Den pro Patnáctku v neděli 17. září zakončí koncert Petra Koláře. Foto: pkolar.cz

Dny Prahy 15 i letos lákají na několik akcí

Tradiční zářijový projekt Dny Prahy 15 i letos láká na různé akce. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, vystoupení místních spolků a klubů, nebo třeba na program připravený hasiči i záchranáři.   

První akcí bude v sobotu 9. září na Kozinově náměstí multikulturní sousedské setkání Pestrá Hostivař. Začne v 15 hodin koncertem kapely Napořád. Dále se představí spolky a sportovní kluby, kapela Ignis, umělci z partnerského chorvatského města Daruvar a vystoupí italský zpěvák Roberto Caporali. Zajímavostí budou stánky s mezinárodní kuchyní. Organizátoři myslí s doprovodnými aktivitami i na děti.

„Září je již tradičně v naší městské části spojeno s Dny Prahy 15, které přináší zábavu a program pro všechny, od těch nejmenších až po seniory. Jsem přesvědčen, že každý si najde něco svého. Všichni jsou srdečně zváni,“ sdělil serveru Pražský patriot starosta Michal Fischer (ODS).

Ve čtvrtek 14. září se v parku „U Ducha" v Hostivaři před Švehlovou sokolovnou bude konat od 17 hodin Den pro děti v Lesní říši.

O den později se bude v západní části areálu Hostivařské přehrady konat Den s IZS pro děti. Pro školáky budou připraveny ukázky techniky a činnosti následujících složek Integrovaného záchranného systému.

Největší akcí v rámci letošního ročníku Dnů Prahy 15 bude v neděli 17. září Den pro Patnáctku. Program začne v areálu SK Horní Měcholupy ve 14 hodin. Připravena jsou vystoupení klubů a spolků, která budou prokládána koncerty. Vystoupí Magda Malá, Jary Tauber a na závěr od 19 hodin Petr Kolář. I na této akci bude bohatý doprovodný program pro děti.

Poslední akcí bude v úterý od 15 hodin Den pro seniory. V zahradě Domu s pečovatelskou službou v Horních Měcholupech zazní hudba. Od 15 hodin vystoupí Rangers, po jnich Petr Martinák, Heidi Janků, RUTY ŠUTY z Žiliny, partnerského města Prahy 15, a také Modrá muzika.  


Autor: puc

Premiéra Radima Vizváryho 2. října ve Švandově divadle

Včera v 17:25

Radim Vizváry, uznávaný představitel českého mimického divadla, chystá po pěti letech premiéru nového sólového projektu: inscenace Mime on the Moon. Představení bude 2. října ve Švandově divadle na Smíchově. Své diváky zavede do světa lyrické pantomimy a imaginární reality, aby jim ukázal svět...

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

NTM prezentuje technickou raritu, velké mateční hodiny Magneta

Včera ve 14:19

Národní technické muzeum doplnilo končící výstavu Jednotný elektročas o raritní exponát – takzvané mateční hodiny švýcarské firmy Magneta z počátku 20. století. Nedávno zcela renovované velké podlahové hodiny jsou unikátně dochovaným reprezentantem rané průmyslové konstrukce elektromechanických...

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Jak zní jazz 21. století? V klubu Jazz Dock se odehraje finále soutěže Jazzfruit

Včera v 11:30

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční ve středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská...

Prague Music Week oznamuje první část letošního programu

Včera v 11:04

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague, oznamuje první část svého letošního programu. V Národním domě na Smíchově představí od 9. do 11. listopadu široký program určený jak pro širokou veřejnost, tak pro hudební...

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Nedělní varhanní hudba

Včera v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Další články
Nahoru