dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči
Herečka a pěstounka Nela Boudová (druhá zprava) promluvila o svých zkušenostech. Foto: P13 /2X/

Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči

Dny pěstounství v Praze 13 uspořádal Odbor sociální péče 11. a 12. června. Třináctá městská část se tak připojila k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) – Týden pěstounství v Praze, který v metropoli probíhal celý tento týden. Cílem je vzbudit zájem občanů o náhradní rodičovství pro děti bez domova. „Třináctku" svou účastí podpořila i sousední městská část Praha 17.

Ocenění pěstounům v Dětském centru Ptáčkov předala herečka a pěstounka Nela Boudová, která promluvila o svých zkušenostech a poděkovala všem náhradním rodičům za to, že vytvářejí dětem v pěstounské péči nový domov. Pěstouny z městské části Praha 17 ocenila starostka Jitka Synková. 

Den otevřených dveří, který se konal již tradičně v budově Úřadu městské části Praha 13, byl zacílen na zájemce o náhradní rodinnou péči. Ti se po celý den mohli účastnit přednášek na téma „Jak se stát pěstounem“.

„Jsem potěšena, že Dny pěstounství v Praze 13 získaly podporu pana starosty Davida Vodrážky a že byly tak úspěšné. Překvapilo nás, že se tak velký počet zájemců chtěl dozvědět, jak se mohou stát pěstouny a co všechno náhradní rodinná péče obnáší.  Z mého rozhovoru s koordinátorkou projektu z MPSV vyplynulo, že účast zájemců na třináctce byla nejvyšší v Praze,“ řekla vedoucí odboru sociální péče Blanka Vildová.

„Úsilí všech pěstounů, kteří se chystají poskytnout dětem zázemí a lásku, si vážíme. Abychom pomohli co nejvíce rozšířit jejich řady, chystáme se podobný projekt v budoucnu zopakovat,“ dodala.

oceneni


Přístroje zachraňující život se nově objeví v devadesáti obchodech Tesco

30. října 2019 v 17:15

Společnost Tesco vybavila všechny své hypermarkety větší než 2000 metrů čtverečních a distribuční centra ve střední Evropě 347 automatizovanými externími defibrilátory (AED) – zařízeními, která v případě nouze pomáhají zachránit lidské životy. Celkem 90 z nich bylo instalováno na obchodech v České...

Sejdou se stovky praktiků, řešit budou nové výkony i špatnou e-neschopenku

30. října 2019 v 11:19

Včasný záchyt demence, péče o pacienty s rizikem cukrovky, testy pro rychlé odhalení plicní embolie či hluboké žilní trombózy. To jsou nové výkony, které od nového roku mohou provádět praktičtí lékaři. Doposud se těmito činnostmi zabývali jen specialisté. O novinkách bude diskutovat přes tisíc...

Bota připojená do internetu? Projekt na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou

28. října 2019 v 16:50

O víkendu se v Praze utkalo 17 mezinárodní týmů na akci Neurological Hackathon, aby pomohli pacientům trpícím roztroušenou sklerózou. Vítězem 24hodinového klání se stal projekt NovaSol týmu Data Gardeners, který představil způsob, jak zajistit průběžnou diagnózu chůze pacientů s roztroušenou...

Schweppesss. Bublinky až do dna

25. října 2019 ve 20:58

Zvuk, když otevřete limonádu Schweppes dělají bublinky, na které je čas krátký. Jsou stále stejné od doby, kdy je poprvé jejich tvůrce, Jacob Schweppe, vyrobil, a nepřestávají šumět dřív, než dopijete drink.

Další články
Nahoru