dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči
Herečka a pěstounka Nela Boudová (druhá zprava) promluvila o svých zkušenostech. Foto: P13 /2X/

Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči

Dny pěstounství v Praze 13 uspořádal Odbor sociální péče 11. a 12. června. Třináctá městská část se tak připojila k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) – Týden pěstounství v Praze, který v metropoli probíhal celý tento týden. Cílem je vzbudit zájem občanů o náhradní rodičovství pro děti bez domova. „Třináctku" svou účastí podpořila i sousední městská část Praha 17.

Ocenění pěstounům v Dětském centru Ptáčkov předala herečka a pěstounka Nela Boudová, která promluvila o svých zkušenostech a poděkovala všem náhradním rodičům za to, že vytvářejí dětem v pěstounské péči nový domov. Pěstouny z městské části Praha 17 ocenila starostka Jitka Synková. 

Den otevřených dveří, který se konal již tradičně v budově Úřadu městské části Praha 13, byl zacílen na zájemce o náhradní rodinnou péči. Ti se po celý den mohli účastnit přednášek na téma „Jak se stát pěstounem“.

„Jsem potěšena, že Dny pěstounství v Praze 13 získaly podporu pana starosty Davida Vodrážky a že byly tak úspěšné. Překvapilo nás, že se tak velký počet zájemců chtěl dozvědět, jak se mohou stát pěstouny a co všechno náhradní rodinná péče obnáší.  Z mého rozhovoru s koordinátorkou projektu z MPSV vyplynulo, že účast zájemců na třináctce byla nejvyšší v Praze,“ řekla vedoucí odboru sociální péče Blanka Vildová.

„Úsilí všech pěstounů, kteří se chystají poskytnout dětem zázemí a lásku, si vážíme. Abychom pomohli co nejvíce rozšířit jejich řady, chystáme se podobný projekt v budoucnu zopakovat,“ dodala.

oceneni


Češi psy milují, ale při jejich krmení dělají řadu chyb. Tohle je desítka těch nejčastějších

Včera ve 13:56

V České republice žije podle údajů Evropské federace výrobců krmiv pro domácí mazlíčky více jak dva milionů psů. Tím se v přepočtu na počet obyvatel řadíme mezi největší milovníky psů v Evropě. Navzdory této lásce, ale stále dělají čeští chovatelé řadu prohřešků hlavně při krmení psů, které pak...

Dva jednoduché cviky, které vás zbaví bolestí ramen

19. července 2019 v 08:17

Aby bylo tělo zdravé, musí správně fungovat každý sval. Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest...

V Krči byla představena zrekonstruovaná klinicko-farmakologická jednotka

20. června 2019 ve 12:49

Pro zástupce farmaceutických společností a odborné veřejnosti byla v pondělí 17. června v Thomayerově nemocnici představena nově zrekonstruovaná Klinicko-farmakologická jednotka. Slavnostní otevření zahájil doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel nemocnice a vedoucí lékař jednotky MUDr. Jiří...

Další články
Nahoru