dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči
Herečka a pěstounka Nela Boudová (druhá zprava) promluvila o svých zkušenostech. Foto: P13 /2X/

Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči

Dny pěstounství v Praze 13 uspořádal Odbor sociální péče 11. a 12. června. Třináctá městská část se tak připojila k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) – Týden pěstounství v Praze, který v metropoli probíhal celý tento týden. Cílem je vzbudit zájem občanů o náhradní rodičovství pro děti bez domova. „Třináctku" svou účastí podpořila i sousední městská část Praha 17.

Ocenění pěstounům v Dětském centru Ptáčkov předala herečka a pěstounka Nela Boudová, která promluvila o svých zkušenostech a poděkovala všem náhradním rodičům za to, že vytvářejí dětem v pěstounské péči nový domov. Pěstouny z městské části Praha 17 ocenila starostka Jitka Synková. 

Den otevřených dveří, který se konal již tradičně v budově Úřadu městské části Praha 13, byl zacílen na zájemce o náhradní rodinnou péči. Ti se po celý den mohli účastnit přednášek na téma „Jak se stát pěstounem“.

„Jsem potěšena, že Dny pěstounství v Praze 13 získaly podporu pana starosty Davida Vodrážky a že byly tak úspěšné. Překvapilo nás, že se tak velký počet zájemců chtěl dozvědět, jak se mohou stát pěstouny a co všechno náhradní rodinná péče obnáší.  Z mého rozhovoru s koordinátorkou projektu z MPSV vyplynulo, že účast zájemců na třináctce byla nejvyšší v Praze,“ řekla vedoucí odboru sociální péče Blanka Vildová.

„Úsilí všech pěstounů, kteří se chystají poskytnout dětem zázemí a lásku, si vážíme. Abychom pomohli co nejvíce rozšířit jejich řady, chystáme se podobný projekt v budoucnu zopakovat,“ dodala.

oceneni


Kurz: Silní rodiče - silné děti

24. září 2020 v 08:25

Jak zvládnout emoce dítěte i svoje vlastní poradí kurz, který se koná od 19. října.

Bulovka otevírá specializované Očkovací centrum

23. září 2020 v 08:58

Nové Očkovací centrum v pražské Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí. Svoji činnosti zahájilo 22. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných...

Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

21. září 2020 ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru