dnes
Sobota - jasno
18°C
zítra
Neděle - skorojasno
18°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
15°C
Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči
Herečka a pěstounka Nela Boudová (druhá zprava) promluvila o svých zkušenostech. Foto: P13 /2X/

Dny pěstounství v Praze 13 přilákaly řadu lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči

Dny pěstounství v Praze 13 uspořádal Odbor sociální péče 11. a 12. června. Třináctá městská část se tak připojila k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) – Týden pěstounství v Praze, který v metropoli probíhal celý tento týden. Cílem je vzbudit zájem občanů o náhradní rodičovství pro děti bez domova. „Třináctku" svou účastí podpořila i sousední městská část Praha 17.

Ocenění pěstounům v Dětském centru Ptáčkov předala herečka a pěstounka Nela Boudová, která promluvila o svých zkušenostech a poděkovala všem náhradním rodičům za to, že vytvářejí dětem v pěstounské péči nový domov. Pěstouny z městské části Praha 17 ocenila starostka Jitka Synková. 

Den otevřených dveří, který se konal již tradičně v budově Úřadu městské části Praha 13, byl zacílen na zájemce o náhradní rodinnou péči. Ti se po celý den mohli účastnit přednášek na téma „Jak se stát pěstounem“.

„Jsem potěšena, že Dny pěstounství v Praze 13 získaly podporu pana starosty Davida Vodrážky a že byly tak úspěšné. Překvapilo nás, že se tak velký počet zájemců chtěl dozvědět, jak se mohou stát pěstouny a co všechno náhradní rodinná péče obnáší.  Z mého rozhovoru s koordinátorkou projektu z MPSV vyplynulo, že účast zájemců na třináctce byla nejvyšší v Praze,“ řekla vedoucí odboru sociální péče Blanka Vildová.

„Úsilí všech pěstounů, kteří se chystají poskytnout dětem zázemí a lásku, si vážíme. Abychom pomohli co nejvíce rozšířit jejich řady, chystáme se podobný projekt v budoucnu zopakovat,“ dodala.

oceneni


Historie zásnubních prstenů: Od rákosí po diamanty

6. září 2019 v 08:27

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny v historii. Římanky měly dokonce jeden prsten na doma a druhý do společnosti. Středověcí šlechtici kladli důraz na význam drahokamů a nejvýše si cenili vášnivého rubínu. K boomu diamantů došlo až s objevem Afriky a jeho...

Inspirujte se v komunitním centru Liška

5. září 2019 v 08:10

V září se v komunitním centru Liška koná květinový a výtvarný workshop.

Elektrokola zažívají poslední dobou boom

4. září 2019 v 16:42

Zájem o elektrokola roste. Oblibu získává tento dopravní prostředek doplněný o elektrický pohon zaslouženě. Na e-kolech snadněji a pohodlněji zdoláte náročnější terény a z jízdy se tak můžete radovat, ať je vaším cílem obchodní schůzka, horský vrchol nebo jen sladký domov po náročném pracovním...

Další články
Nahoru