Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Dny pěstounství 2022 začínají, Praha poděkuje pěstounům a uvítá nové zájemce

Hlavní město Praha ve spolupráci s úřady městských částí a neziskovými organizacemi pořádá i v letošním roce Dny pěstounství, které cílí na podporu náhradní rodinné péče.  Program bude zahájen ve čtvrtek 2. června v Praze 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad a ukončen v pátek 10. června.

Pěstounská péče je formou náhradní rodinné péče, která by měla umožnit dětem, o které se nemohou jejich biologičtí rodiče postarat, vyrůstat v rodině a mít tak plnohodnotný život. Metropole i mnohé další regiony České republiky se potýkají s nedostatkem pěstounů, a právě proto Praha chce, stejně jako v předchozích letech, prostřednictvím Dnů pěstounství poděkovat těm, kteří pečují o potřebné děti. A při této příležitosti chce navíc podpořit osvětu týkající se náhradní rodinné péče. Cílem těchto dnů je motivovat potenciální zájemce a přiblížit jim výhody, které pěstounství přináší.

V Praze je v současné době asi 1275 pěstounů, přesto chybí minimálně několik desítek nových pěstounů pro potřebné děti, a to jak v rámci dlouhodobé péče, tak i na přechodnou dobu.

„Přála bych každému nahlédnout do života některé z pěstounských rodin. Je úžasné vidět, kolik lásky, péče a radosti mohou díky pěstounům zažívat děti, které by jinak vyrůstaly v ústavu.  Moc si všech pěstounů vážím a ráda bych Pražany pozvala na Dny pěstounství, aby zjistili víc,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky Milena Johnová.

Pěstounská péče by měla dítěti pomoci přestát složité období v životě, kdy jeho vlastní rodina nemůže plnit svou základní úlohu. Právě díky této formě péče dostanou děti druhou šanci. Při Dnech pěstounství bude možné navštívit různé besedy, diskuse s pěstouny nebo například promítání dokumentárních filmů s tematikou náhradní péče.

V rámci programu zazní také odpovědi na nejrůznější otázky spojené s problematikou pěstounství – například jak je možné stát se pěstounem, jaké jsou na zájemce kladeny nároky, jaká je nabídka podpůrných služeb pro rodinu apod. Konkrétní příběhy a bližší informace o pěstounství je pak možné nalézt na stránkách https://novipestouni.cz/.

Program začne ve čtvrtek 2. června v Praze 3, kde bude informační stánek na veletrhu Veletrojka, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Další zajímavá akce čeká na veřejnost v pondělí 6. června, kdy bude mít od 13:00 do 16:00 hodin Den otevřených dveří Barevný svět dětí, v sídle organizace v Praze 2 se uskuteční představení služeb organizace a lidé se budou moci dozvědět důležité informace o pěstounství. Celý program Dnů pěstounství pak bude zakončen v pátek 10. června v rámci setkání s pěstouny na přechodnou dobu.

Autor: Cen

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru