dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C

Dny otevřených dveří v České zemědělské univerzitě

Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) zve zájemce o studium na Dny otevřených dveří ve dnech 24. a 25. ledna 2014 od 8.00 do 16.00 hodin (v sobotu do 13.00) do univerzitního areálu ČZU v Praze-Suchdole.

Špičkové laboratoře, školní formule, dokumenty z rozvojových zemí, minipivovar a především informace o tom, co se na ČZU opravdu můžete naučit, nabídnou Dny otevřených dveří na ČZU. Jejich cílem je přiblížit atmosféru vysokoškolského studia ještě před odesláním přihlášek, usnadnit uchazečům výběr vysoké školy a pomoci jim s přípravou na přijímací řízení.

V pátek a v sobotu od 8.00 do 16.00 (v sobotu do 13.00) si bude možné prohlédnout nejen kampus, ale zblízka vidět špičkové laboratorní přístroje, učebny i posluchárny. Zástupci vedení jednotlivých fakult budou prezentovat studijní možnosti. Členové studentských organizací pak budou neformálně diskutovat se zájemci a budou jim pomáhat při orientaci v kampusu. Ve foyerech fakult bude též možné získat informační letáky, brožury, popřípadě zakoupit modelové otázky k přijímacím zkouškám.

Dveře otevřou všechny fakulty ČZU – Provozně ekonomická fakulta, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Technická fakulta, Fakulta lesnická a dřevařská, Fakulta životního prostředí, Fakulta tropického zemědělství – a Institut vzdělávání a poradenství.

O studium na ČZU je stále větší zájem, jak potvrzují statistiky přijímacích zkoušek během posledních let. V roce 2013 se přihlásilo přes 25 tisíc uchazečů. Oproti předloňskému roku se počet přihlášek zvýšil o 10 %. V loňském roce studium úspěšně zakončilo přes 4 tisíce studentů. „Vysoká míra uplatnění absolventů ČZU v praxi je v dnešní době významným signálem pro budoucí studenty,“ upozorňuje prorektor pro pedagogickou činnost Ing. Petr Zasadil, Ph.D.

Bližší informace lze najít na webu http://studuj.czu.cz. Zde jsou k dispozici vzorové testy, virtuální prohlídka, fotky a další informace pro ty, kdo se akce nemohou zúčastnit nebo dávají přednost elektronické komunikaci.

Stipendium pro talentované studenty

ČZU přijímá nadané a motivované uchazeče o studium bez přijímací zkoušky s možností získat stipendium až 5000 Kč měsíčně po celý první ročník. Tyto výhody poskytuje bez rozdílu všem, kteří se umístili na předních místech v předmětových soutěžích, jako jsou matematická, fyzikální či biologická olympiáda, středoškolská odborná činnost a další odborné soutěže garantované MŠMT.

 


Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Dnes v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Dnes v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Dnes v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Dnes v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Dnes v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Procházka: Umělecky cenné a zajímavé náhrobky

Dnes v 10:54

V sobotu 20. ledna se vydejte v 10:30 s Drahomírou Březinovou na Olšanské hřbitovy. Během komentované procházky projdete cenné a zajímavé náhrobky. Sraz je před hlavní branou hřbitovů.

Oslavte povýšení Smíchova na město na prvním Reprezentačním plese Prahy 5

Dnes v 10:50

Reprezentační ples Prahy 5 u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město se bude konat 22. února v Národním domě na Smíchově.

Výstava: Místa utrpení, smrti a hrdinství

Dnes v 10:15

Radnice Prahy 3 zve na výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství.

Island a Norsko - s dodávkou za polární kruh

Dnes v 08:09

Vyprávění o létě s kulichem, sněhem, ledovými krami a sněhovou bouří. O cestě podomácku upravenou dodávkou bez topení s malým děckem ve spacáku. O krásných ledovcích, jedinečných vodopádech, roztomilých papuchalcích i nekonečných kilometrech v autě.

Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

Včera v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

Včera v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

Včera v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Další krátké zprávy
Nahoru