dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Dětská Praha

Dny mladých hasičů 2016: Příměstský tábor dobrovolných hasičů Prahy 1

Pestrý program, v němž nechybějí dostatek pohybu, nových znalostí i skvělé koupání, to je další ročník příměstského tábora Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 s názvem „Dny mladých hasičů 2016“. Pravé vojenské stany, nádherný bazén – požární nádrž, kterou by ale mladým hasičům mohl závidět kdejaký „opravdový plavečák“, a k tomu nové sprchy a toalety.

„Tábor je rok od roku lepší a lepší, o čemž svědčí rostoucí zájem mezi dětmi a rodiči i to, že se řada dětí tábora účastní už poněkolikáté – a to je ten nejlepší důkaz, že naši dobrovolní hasiči odvádějí obrovský kus skvělé práce,“ ocenila radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková, která se zúčastnila slavnostního zahájení prvního turnusu tábora.

Radnice Prahy 1 tábor tradičně významně podpořila. Poděkování si ale zaslouží i Nadace Pražské děti – velký podporovatel akcí pro děti z Prahy 1, Magistrát hl. města Prahy, ČEZ a další ochotné firmy a ochotní lidé, zejména pak řada dobrovolných hasičů Prahy 1, kteří se ujali role instruktorů.

„Letos organizujeme dva týdenní turnusy po pětapadesáti dětech, kterým se věnuje šestnáct instruktorů z řad dobrovolných hasičů. Program máme pečlivě připravený a navíc v ´suché i mokré verzi´,“ vysvětlil velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Zdeněk Čihák.

O děti je postaráno po všech stránkách. Stačí jen připomenout oblíbené každoroční stravování, které na skvělé úrovni zajišťuje jídelna Hradní stráže.
Kromě nádrže, které by dnes už nikdo nehádal, že pochází z druhé světové války, na děti čeká spousta nových znalostí a dovedností, ale také náročná překážková dráha, která nezahálela ani první den, kdy v Loretánské, kde v tamější zahradě tábor sídlí, sluníčko pálilo ostošest.

Děti se letos zaměřují na záchranu lidí z vodní hladiny. Seznamují se s hasebními, hasičskými a záchranářskými technikami a dovednostmi, procházejí pořadovou přípravou, nacvičují sebeobranu, čeká na ně setkání se spolkem Prevence dětem a s městskými strážníky. Chybět nebude ani výstavba protipovodňové stěny u Vltavy, přesněji tedy: mobilní části protipovodňových opatření.

Vedle toho navštíví také drážní hasiče, kteří jim představí vyprošťovací drážní tanky, připraveny jsou i návštěvy muzeí, a to zejména tehdy, když počasí ukáže svoji mokrou tvář.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru