dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Kuchyně, tanec, film, hudba, výstavy: Náplavka bude dýchat atmosférou dalekého Jeruzaléma
Na Jeruzalémských trzích vystoupí Black Betty. Foto: archiv

Kuchyně, tanec, film, hudba, výstavy: Náplavka bude dýchat atmosférou dalekého Jeruzaléma

Dny Jeruzaléma v Praze přemění pražskou náplavku Rašínova nábřeží v exotickou promenádu s atmosférou jeruzalémského trhu. Metropole ožije jeruzalémským tancem, filmem, hudbou, kulinářskými show, přednáškami o literatuře a módě, videoartem, výstavami či unikátní Jeruzalémskou kavárnou. Ve dnech 18. až 20. června tak nábřeží Vltavy ozvláštní jedinečná kulturní akce, jejíž hudební program se odehraje 21. června v rámci programu United Islands.

Program celého festivalu odstartují 18. června Jeruzalémské trhy, jejichž atmosféru bude každý den v podvečer doplňovat jeruzalémské jazzové trio Black Betty. Návštěvníci zde budou moci ochutnat typické izraelské potraviny, čerstvé limonády, izraelské víno nebo si ve festivalové atmosféře prvních letních dnů vychutnat kávu v „Jeruzalémské kavárně“.

Pražské gurmány navíc zasvětí do tajů blízkovýchodní kuchyně palestinský šéfkuchař Kamel Hashlomon a jeho izraelský kolega Ilan Garousi.

Na návštěvníky čeká v průběhu festivalu řada přednášek týkajících se témat izraelské literatury, módy a jeruzalémské kuchyně. Po celou dobu festivalu bude paralelně v galerii Avoid na Náplavce probíhat multimediální výstava Veroniky Dolanské.

Na filmové přehlídce na lodi Tajemství bratří Formanů bude možné zhlédnout unikátní dokumentární snímek „Footsteps in Jerusalem“ či krátké videoartové filmy „City Diary“ propůjčené festivalu jeruzalémskou galerií Yaffo 23.

Afterparties na divadelní lodi

Ve spolupráci s Tancem Praha se v taneční sekci představí tanečnice Einat Ganz, známá izraelská choreografka Iris Erez či tanečnice Noa Zuk, která ve své tvorbě analyzuje existující rituály a stereotypy.

Každý večer se na divadelní lodi Tajemství bratří Formanů budou odehrávat afterparties izraelských VJs Mejadra eyes a Dj Bamji, který si již na středeční večer připravil hudební mix společně s pražskými hudebními stálicemi Beats.pm.

Hudební část programu Dnů Jeruzaléma v Praze nabídne 21. června festival United Islands, kde se představí žánrově rozličné kapely, jako jsou například elektroničtí Garden City Movement či folkoví The Angelcy.

Na festival Dny Jeruzaléma v Praze naváže výstava legendárního dokumentárního fotografa Davida Rubingera, který 4. července přiveze na Staroměstskou radnici výběr z jeho děl zobrazující dramatické milníky v historii Izraele.

Kompletní program festivalu je na www.dnyjeruzalemavpraze.cz.


Týká se to každého: Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru