dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Dny Jeruzaléma nabídnou u Stalina filmy, jídlo, komiks, hudbu i přednášky
V rámci festivalu vystoupí v neděli na Letné palestinský rapper Muhammad Mugrabi. Foto: archiv

Dny Jeruzaléma nabídnou u Stalina filmy, jídlo, komiks, hudbu i přednášky

Multikulturní festival Days of Jerusalem, jehož cílem je zprostředkovat realitu Jeruzaléma, se uskuteční v Praze od nadcházející neděle do úterý 23. června. Organizátoři připravili atraktivní program pro různorodá publika a věkové kategorie. Vedle výstavy volného umění a designu Identita například také filmové projekce, koncert jeruzalémského hip hopu, zajímavé přednášky a workshopy.

Návštěvníci festivalu mohou okusit speciality jeruzalémské kuchyně palestinského a izraelského šéfkuchaře, vidět koprodukční taneční představení v choreografii Sofie Krantz a devíti českých tanečníků či navštívit Jeruzalémskou kavárnu. 

Komiks Mike’s place představí 21. června od 17 hodin v novém kulturním prostoru na Stalinu na Letné jeden z jeho autorů Joshua Faudem.
Joshua Faudem a americký novinář Jack Baxter se před dvanácti lety rozhodli natočit dokumentární film o bluesovém baru Mikes place na telavivské pláži, ve kterém se potkávala pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa. Necelý měsíc po začátku natáčení, 30. dubna 2003, se však bar Mikes Place stal terčem teroristického útoku sebevražedného atentátníka. A 21 června bude na Stalinu od 13 hodin do půlnoci otevřen originální bar Mike’s place.

dny-jeruzalema-1-nahled Cestovatelský stand-up s projekcí zastoupí poutník Ladislav Zibura, který na Stalinu vystoupí 21. června od 18:45 se svým přednáškovým cyklem 40 dní pěšky do Jeruzaléma.

Kulinářský workshop Jeruzalémských kuchařů proběhne ten samý den od 13 hodin na Stalinu. I tentokrát se můžete těšit na dvě kuchařské osobnosti pocházející z Jeruzaléma, a to palestinského šéfkuchaře Kamela Hashlomona a jeho izraelského kolegu Ilana Garousiho, oba jsou milovníci Prahy a dobrého blízkovýchodního jídla.

Hudební fanoušci by si neměli nechat ujít vystoupení vokálního tria The Hazelnuts, kteří zahrají na Stalinu od 14:00 a 17:45. Přesná souhra tří hlasů a dobových nástrojů – včetně valchy, kontrabasu a kytary, příležitostně také žesťové sekce – vrátí posluchače na chvíli v čase do New Orleans počátku dvacátého století.

Moderní tanec bude zastoupen vystoupením s názvem White Piece, které se ve Studiu Alta uskuteční 22. června od 20 hodin a 23 června od 20 hodin v NODu. White Piece vzniklo spoluprací jeruzalémské choreografky Sofie Krantz s českými tanečníky v průběhu její rezidence v Plzni.

Film Tančící Arabové, který byl nominován na 4 výroční izraelské filmové ceny v roce 2014 se bude promítat 22. června v Letním kině STALIN od 21:30.

Další izraelský snímek, Večírek na rozloučenou, který získal Cenu diváků minulý rok na festivalu v Benátkách, se bude promítat 23. června ve stejný čas na stejném místě.

Více informací o festivalu neleznete na oficiálním webu akce www.daysofjerusalem.com.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru