dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Dny evropského dědictví: Vstupy zdarma

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu s názvem Dny evropského dědictví 5. září. V rámci EHD bude vstup zdarma do hlavní budovy na Florenci v čase 9.00–18.00 hodin, dále do Podskalské celnice na Výtoni od 10.00–18.00 hodin a do Zámeckého areálu ve Ctěnicích od 10.00–18.00 hodin.  

V hlavní budově Muzea na Florenci mohou návštěvníci zhlédnout mimo stálých expozic výstavu Co čas už nevrátí / Praha 60. let ve fotografiích Borise Baromykina, kolekci téměř stovky černobílých snímků z 60. let dvacátého století. Výstava Hroby barbarů / Svět živých a mrtvých doby stěhování národů bude uzavřena.

V Podskalské celnici na Výtoni probíhá až do 3. ledna 2016 výstava Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan. Vybrané předměty a vystavené obrazy dokreslují život na Vltavě a v zaniklém Podskalí.

Zámecký areál Ctěnice nabízí prohlídku stálých expozic Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století a Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova. Nově je pro návštěvníky otevřena stálá expozice Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Návštěvníci mohou také zhlédnout výstavu Kámen v pravěku, která je věnována zpracování a využití kamene v pravěku.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru