dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Víkendové tipy

Dny evropského dědictví nabízí vstupy zdarma

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu s názvem Dny evropského dědictví dne 3. září 2016. V rámci akce bude vstup zdarma do hlavní budovy na Florenci od 9 do 18 hodin, dále do Podskalské celnice na Výtoni od 10 do 18 hodin a do Zámeckého areálu ve Ctěnicích od 10 do 18 hodin.  

V hlavní budově Muzea na Florenci mohou návštěvníci vidět mimo stálých expozic výstavu Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů a výstavu Břevnov – ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled. Pro návštěvníky budou připraveny také samoobslužné pracovní listy o historii Mánesovy desky, jejíž originál je v muzeu vystaven.

V Podskalské celnici na Výtoni bude možné navštívit stálou expozici Zaniklé Podskalí a život na Vltavě.

Zámecký areál Ctěnice nabízí prohlídku stálých expozic Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století a Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova. Pro návštěvníky bude otevřena také stálá expozice Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Návštěvníci uvidí i výstavu Večerníček slaví 50 let. 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru