dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Dny evropského dědictví nabídnou muzea

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu Dny evropského dědictví 7. září. Pro letošní rok je hlavní téma: „Návraty ke kořenům“. V rámci projektu bude vstup zdarma do hlavní budovy na Florenci v čase 9.00–18.00 hodin, do Podskalské celnice na Výtoni od 10.00–18.00 hodin a do Zámeckého areálu ve Ctěnicích od 10.00–18.00 hodin.  

V hlavní budově Muzea na Florenci mohou návštěvníci zhlédnout mimo stálých expozic také výstavu Historie povodní v Praze. V rámci výstavy je prezentován bohatý ikonografický materiál. Návštěvník se také dozví zajímavé informace o ochraně před povodněmi v minulosti a uvidí fotodokumentaci povodní z let 2002 a 2013.

V Podskalské celnici na Výtoni momentálně probíhá výstava Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan. Vybrané předměty a vystavené obrazy dokreslují život na Vltavě a v zaniklém Podskalí.

Zámecký areál Ctěnice nabízí prohlídku stálé expozice Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století a Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova. Nově je pro návštěvníky otevřena stálá expozice Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost.


Další články
Nahoru